Відомий фінансист Джордж Сорос, виступаючи перед комітетом Конгресу США із банківської діяльності, змалював похмуру картину майбутнього світової економіки. Зокрема, він сказав, що фінансова криза, яка охопила Азію та Росію, поширилася й на Латинську Америку, де вже з’явилися ознаки паніки, а контроль Малайзії над іноземною валютою зашкодить економічному відродженню Азії, повідомило Рейтер.
Мультимільярдер застерігає від можливості краху глобальної капіталістичної системи. Відтак Сорос порадив голові федеральної резервної системи США та іншим країнам-членам «Сімки» скоротити процентні ставки і тим самим прискорити економічне зростання. Він закликав американський Конгрес ухвалити надання Сполученими Штатами МВФ $18 млрд., щоби поповнити резерви цієї організації, які вичерпалися після виділення пакетів допомоги Росії, Індонезії, Таїланду й Південній Кореї. На думку Сороса, МВФ слід ставити жорстокі вимоги «неслухняним» країнам-позичальницям, які отримали пакети допомоги, бо саме дисбаланс «взаємин кредиторів із позичальниками є основним джерелом нестабільності глобальної капіталістичної системи, що треба негайно виправити». Сорос упевнений, жорсткі умови позичок можуть змусити їх отримувачів відмовитися від ризикованих кроків. На відміну від Джефрі Сакса, Сорос вважає, що МВФ виявляє ознаки «кмітливості». Адже саме за таких умов фонд надав Україні позику на суму $2,2 млрд. Разом із тим Сорос висловив жаль з приводу втрати Заходом «історичної можливості» допомогти Росії перейти від соціалізму до капіталізму після краху Радянського Союзу 1991 року: «Нам слід було агресивніше й настирливіше допомагати Росії».
Але ніхто не зможе виключити, що Сорос, що, як і кожен фінансист, перш за все дбає про власні доходи, просто-напросто виписав рецепт власного збагачення — адже подейкують, що він, втративши $2 млрд. на російській кризі, заробив $12 млрд.
№178 18.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»