За даними опитування (1200 респондентів), проведеного фірмою «СОЦІС — Геллап», виснаження природних ресурсів нарівні з економічними негараздами й хворобами входить до першої трійки небезпек, що найбільше загрожують майбутнім поколінням. Байдужих майже не залишилося: тільки 5% громадян вважають, що екологічні проблеми поки що не стоять настільки гостро, щоб їхнє рішення вимагало негайних заходів. Ставлення до довкілля як цінності стає невід’ємною частиною свідомості людей: забруднення довкілля й завдання йому шкоди торкаються у повсякденному житті 77% опитаних. Незважаючи на нинішню економічну ситуацію, всього 8% не готові поступитися бажанням мати вищі прибутки, якщо їхнє досягнення завдає шкоди довкіллю. Правда, й поступатися-то основній масі населення ніби нічим, але все-таки...
У ході опитування 76% заявили, що керівництво країни нічого не робить для охорони довкілля. Приблизно стільки ж (75%) упевнені, що й самі підприємства не приділяють цьому питанню належної уваги. Закриття екологічно шкідливих підприємств приведе до скорочення робочих місць. Але за ситуації, коли людям не платять грошей і плюс до цього ще й отруюється середовище проживання, — 35% респондентів вважають, що такі підприємства потрібно саме закривати.
Через 12 років після Чорнобиля багато хто розуміє, що справа не в самих атомних електростанціях, а в кадрах, які їх обслуговують і керують ними, та фінансових витратах на реконструкцію й безпеку станцій. Проте третина учасників опитування (34%) наполягає на закритті атомних електростанцій.
Здавалося б, в Україні немає дефіциту інформації про стан довкілля. Але тільки 5% відповіли, що мають знайомих, котрі добре інформовані про екологічну ситуацію. При цьому 48% респондентів упевнені, що навіть вчені насправді не знають, що відбувається з природою.