Серед загиблих — три покоління однієї родини: бабуся, її 30-річна вагітна донька і півторарічна онука. Вибух стався в теплий суботній день, коли мешканці містечка Ома готувалися до фестивалю. Відповідальність за акцію схильні покладати на радикальне угруповання католиків-республіканців, що називає себе «Справжня Ірландська Республіканська Армія», яка на відміну від офіційної ІРА не визнає перемир’я й виступає проти участі республіканців у новому парламенті Ольстеру. Згідно з твердженнями, які приписують британській службі внутрішньої розвідки МІ-5, «Справжню ІРА» очолює колишній чільний командувач ІРА — тепер мешканець Ірландської Республіки.
Оскільки штаб-квартира підозрюваної організації розташована на південь від кордону, що ділить Ірландію, британські та ірландські служби безпеки співпрацюватимуть, аби затримати зловмисників. До такої співпраці зобов’язують також заяви британського прем’єр-міністра, Тоні Блера, та президента Ірландської Республіки, Мері Мак-Еліс. Уряди двох країн тепер опиняться під потужним тиском домогтися здачі зброї усіма угрупованнями Північної Ірландії.
Жахливі наслідки вибуху стали причиною незвичної згоди політичних партій Ольстеру, котрі зазвичай є суперниками. В осуді терористів об’єдналися і католики-республіканці на чолі з лідером Шін Фейн Джері Адамсом, і керівник протестантської партії Ольстерських Юніоністів Дейвід Трімбл.
Наслідки вибуху викликають серйозне побоювання, що радикальні протестантські групи в результаті подій минулих вихідних буде виправдано для активізації власних терористичних акцій. Щоправда, мешканці Північної Ірландії зауважують, що гіршого, ніж події минулих вихідних уявити нелегко. Той вибух спричинив до стількох жертв, скількох не було в результаті жодної терористичної акції за усі майже тридцять років конфлікту в Ольстері.
У відповідь на твердження Тоні Блера про необхідність збереження теперішнього мирного процесу, відомий різкими висловлюваннями протестантський священик і політик Ієн Пейслі заявив: «І хочу сказати прем’єр-міністрові, що ми не зацікавлені в збереженні жодного процесу — ми зацікавлені в порятункові життя людей».
Якщо ірландське та британське керівництво не зможе довести, що теперішні політичні зусилля зрештою забезпечать припинення вбивств, мирний процес приречений. Поки що гарячими слідами влада вже здійснили п’ять арештів, а Тоні Блер обіцяє «зашморгнути мотузку» на шиях терористів.
Лондон