Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЄЕСУ: від "Рудозбуту" до Держплану - один крок

20 листопада, 1997 - 00:00

Акціонерне товариство "Промислово-фінансова корпорація "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), яке починало свою діяльність на ринку нафти, а сьогодні відоме як один із провідних оптових торгівців газом нашої країни, розгортає експансію і на інших товарних ринках.

У 1996 році на частку корпорації припадало більше ніж половина палива, яке завозилося газотрейдерами в Україну. Оборот компанії перевищує $10 млрд. Прибутки не розголошувалися, але добре відомо, що створені нею два банки та англійська фірма-засновник дозволяли оперативно маневрувати фінансовими ресурсами, зосереджуючи їх у належний час у потрібному місці.

ЄЕСУ розвинули і вдосконалили розроблені "Інтергазом" товарні схеми оплати українськими підприємствами російського газу, створивши у своєму складі структуру, яка багато в чому нагадувала дещо урізані Держплан і Держпостач, але набагато краще озброєні технікою.

Утім, в ЄЕСУ завжди добре рахували гроші, і там, де була можливість їх не витрачати, вони цього не робили. Прикладом може бути абсолютно невідомий громадськості конфлікт, який стався цього року у Кривому Розі. На перший погляд він малозначущий. І справді, така собі контора із 26 чоловік, про яку майже ніхто не знав навіть у колишньому Мінпромі України. Створено її у Кривому Розі 1939 року наказом Раднаркому СРСР. Ідеться про державне підприємство "Рудозбут", ліквідоване наприкінці березня і відновлене у серпні цього року вже деморалізованим і обідраним.

Закінчення

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, "День"
Газета: