За наслідками зустрічі лідерів України, Росії, Молдови у Кишиневі в межах саміту СНД може остаточно вирішитися питання про те, чи одягнуть наші військові "блакитні шоломи" у Придністров`ї.
За словами керівника групи військових експертів УЦЕПД Вадима Гречанинова, нині в цьому вже немає сенсу і потреби. Зусилля на політичному рівні принесуть Україні більше корисних плодів, ніж її власний контингент у регіоні. Якщо Київ все ж зважиться на цей крок, то цьому має передувати рішення ООН чи ОБСЄ на проведення миротворчої операції та чітке визначення функцій і завдань "блакитних шоломів".
Нині у Придністров'ї дислокована Окрема група військ РФ чисельністю близько 5 тисяч, яка охороняє арсенали колишньої 14 армії. Два батальйони з групи самі ж росіяни оголосили миротворчими, і ті охороняють кордон між Молдовою та Придністров`ям в районі Бендер та Дубосар. Прогнозувалося, що українські миротворці також мали б розташуватися на контрольно-перепускних пунктах поблизу Дубосар.
Олександр Маначинський з оборонного відділу Національного інституту стратегічних досліджень уважає хибним твердження, що наші військові врівноважать мілітарну присутність росіян у регіоні. У кращому разі Україна спроможеться відрядити туди миротворчий батальйон - близько 400 осіб. Є великі сумніви, що ООН чи ОБСЄ фінансуватимуть цю операцію. Миротворчими лаврами на просторі СНД розмахує тільки Росія. Якщо Україна скерує своїх миротворців до Придністров`я, то утримувати їх там Київ буде за власні кошти, - вважає О. Маначинський.
В Управлінні зовнішніх зв`язків Генштабу ЗСУ стверджують, що українські військові братимуть участь у миротворчих операціях на терені СНД під егідою ООН чи ОБСЄ після відповідного рішення Верховної Ради. Підготовка миротворчого батальйону для Придністров`я не здійснюється - наголошують в оборонному відомстві. Раніше начальник Генштабу заявив, що наші спостерігачі мають гарантувати безпеку перевезенню вантажів із придністровських арсеналів до Росії через Україну. Здається, це єдина місія, яку справді варто довірити нашим військовим.