22 серпня 1913 року відбулася прем'єра першого фільму жахів "Студент із Праги", за сценарієм Ганса Гейнца Еверса. Цьому літераторові випало відіграти значну роль у мистецькому житті фашистської Німеччини: він при Гітлері очолював Спілку німецьких письменників, а також став автором офіційного гімну Націонал-соціалістичної партії - пісні про Хорста Весселя.
У ніч із 23-го на 24 серпня 1572 року в Парижі сталося одне з найкривавіших видовищ в історії людства, поставлене геніальним режисером Катериною Медічі, - Варфоломіївська ніч, протягом якої було знищено 30 тисяч гугенотів, які з'їхалися до столиці з нагоди весілля свого сюзерена Генріха Наваррського та Маргарити Валуа. Цікаво, що репетицією жахливої бійні іновірців стала зіграна при дворі за кілька днів до неї вистава "Захист Раю", ролі в якій виконали сини Медічі - король Карл ІХ та його брати. За сюжетом вистави, ці безсоромні в житті розбишаки захищали Рай від Генріха та його друзів - протестантів. У фіналі дійства очолювані Карлом ІХ істинні католики скидали своїх ворогів-гугенотів до Пекла. Глядачі, судячи з усього, натяк зрозуміли правильно і підготували відповідний реквізит: ножі, сокири, мотузки та смолоскипи, - перетворили "августійшу" фантазію на страшну реальність.
25 серпня 1829 року в Харкові відбулася прем'єра комедії найпопулярнішого українського драматурга Г. Квітки-Основ'яненка "Дворянские выборы". П'єсу відразу заборонила цензура. Що й недивно, адже письменник змалював вибори в губернському місті як лицемірний фарс, а претендентів мало не як злочинців. Чого варті хоча б прізвища дворян-депутатів: Заправлялкін, Кожедралов, Висмикалов, Забойкін, Драчугін, Подтрусов. Це була остання українська політична комедія.
26 серпня 1635 року помер іспанський драматург Лопе де Вега. За своє довге життя він написав понад півтори тисячі п'єс, зокрема силу-силенну так званих комедій "плаща і шпаги". За його признанням, на написання чергової віршованої п'єси Лопе де Вега витрачав не більше як 24 години. Найплодючіший в історії комедіограф за вдачею був пристрасною людиною. Дослідники вважають, що багато сюжетів йому підказали власні любовні пригоди.
27 серпня 551 року до н. е. народився китайський філософ, Конфуцій, мудрі життєві поради якого не втрачають своєї сили й донині. Наведемо кілька його афоризмів:
"Переймайся не тим, що люди тебе не знають, а тим, що ти не знаєш людей".
"Благородна людина боїться лише трьох речей: веління неба, великих людей і слів досконало мудрих. Низька людина не усвідомлює велінь неба і не боїться його, зневажає великих людей, залишає поза увагою слова мудреця".
"Коли в державі побутують правильні принципи, можна прямо говорити і прямо діяти. Коли в державі немає правильних принципів, можна діяти прямо, а говорити обережно".
"Той, хто гарно говорить і має надто привабливий вигляд, навряд чи може бути справжньою людиною".
"Їсти грубу їжу і пити джерельну воду, спати, поклавши голову на власний лікоть, - в усьому цьому є своя радість. А неправедне багатство і знатність для мене - це химери, що плинуть!"
"Мудрий не знає тривоги, людяний не знає турбот, сміливий не знає страху".
Коли в Конфуція спитали: "Чи можна ціле життя керуватися лише одним словом?", - він відповів: "Так. Це слово "взаємність". Не роби іншим того, чого не бажаєш собі".
27 серпня 1770 року народився німецький філософ Георг Вільгельм Фрідріх Гегель. Мріючи про правову державу, він виголосив тезу: "Право - це сила". Однак більшістю політиків вона була сприйнята буквально. Відтак основним їхнім принципом стала сила.
28 серпня 1749 року народився Йоганн Вольфанг Гете, видатний поет і мислитель. Понад 25 років він очолював придворний веймарський театр, у якому здійснював революційні реформи, наприклад, "незаймана дівчина чи юнак викликають у публіки особливі почуття, їхня гра впливає на серця й розум інакше, ніж гра акторів, про яких усе відомо". Проте 1817 року театральну кар'єру Гете перервав... звичайний песик. До Веймара приїхав мандрівний комедіант і попросив у Гете дозволу виступити перед місцевими глядачами зі своїм дресированим пуделем в одноактній драмі "Пес Обрі". Звичайно, поет йому відмовив: він не хотів ображати сцену, де має панувати високе мистецтво, цирковими трюками. Тоді мандрівний актор, якого турбувало не так високе мистецтво, як високий зиск, звернувся з тим самим проханням безпосередньо до герцога Веймарського. Дбаючи про співгромадян, які прагнуть розваг, і про власне дозвілля, гуманний герцог дозволив виступ комедіантові. Але принциповий Гете, попри це, розпорядився не пускати песика до театру і, не чекаючи вельможного гніву, вирішив на деякий час ретируватися з Веймара. Як виявилося, назавжди: розлючений норовливістю поета герцог звільнив Гете з посади директора театру. Виступ песика, звичайно, мав успіх, а Гете після цього випадку настільки зненавидів пуделів, що навіть вивів одного у "Фаусті" як уособлення сатани. Пізніше в одному з діалогів з Еккерманом поет так прокоментував згадану подію: "Великий герцог висловив думку, що театр, як не крути, заклад, який повинен приносити прибуток. На перший погляд це звучить, мабуть, надто матеріалістично, але, добре подумавши, бачиш, що і в такій точці зору є позитивний бік..." І справді, якщо добре подумати, то найганебніші вчинки правителів мають свій "позитивний бік".
28 серпня 430 року помер теолог Аврелій Августин Блаженний, автор трактатів "Про християнську доктрину", "Про град Божий", "Сповідь". На противагу охоронцям ідеї прогресу в земній історії, Августин створив учення про непримиренну протилежність Граду земного і Граду божого. Град божий, видимим утіленням якого є церква, вічний, а Град земний, держава, минущий. Що ж до змісту історії, то вона, за Августином, полягає в пошукові Бога.
28 серпня 1922 року в радіоефірі США пролунала десятихвилинна рекомендація будувати житлові будинки в Джексон Хайтс. Це була перша радіореклама. Коштувала вона лише 100 доларів.