Новий спосіб зробити вітчизняну медицину ще "безкоштовнішою" винайшли в Хмельницькому. Називається він елегантно - "елементи родинної й страхової медицини".
Сутність досвіду - в угоді, яку громадяни нібито добровільно і охоче укладають з лікарем і поліклінікою, сплачуючи щомісяця за себе й за кожну живу душу родини 1,85 гривні. Отже, коли заплатив, одержуй медичну послугу чи ліки "безкоштовно".
Таким чином, місто стало піонером в державі, а піонером цієї тонкої справи в місті стала поліклініка № 3. Передовий досвід відразу поширено на решту медичних закладів обласного центру. Начальник міського управління охорони здоров'я Валерій Слабінський охоче пояснює, звідки ювелірно виведено цифру 1,85: мовляв, глибоко вивчений товарообіг у аптеках, складений прогноз. Виявилось, якщо з тисячі душ, які заплатили, десять скористаються ліками, то грошей вистачить і на медпрепарати, і на послуги, і на матеріальне заохочення лікарів та загалом - на прискорений розвиток нашої найпрогресивнішої медицини.
Тисячі громадян Хмельницького вже уклали угоди з полікліками. Десятки тисяч - ні, тому що і така сума їм завелика .
...А у міському поховальному бюро називають дуже сумну статистику: позаторік в обласному центрі поховано 1260 громадян, торік - 2559, з початку цього року, що увійде в історію як рік упровадження "елементів родинної й страхової медицини", - вже понад 900....
Місто готується до врочистостей щодо народження 260-тисячного громадянина. Ще з однієї душі можна буде стягнути 1,85 гривні.