Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Морок над сонячною Ялтою

12 липня, 1997 - 00:00

Цього року пенсіонери та "бюджетники" Великої Ялти можуть тугіше затягнути паски. Мер Ялти Микола Дискін говорить, що навіть усіх міських коштів (після відрахування належної плати у вищестоящі бюджети) не буде достатньо на передбачені законом соціальні виплати. Проект бюджету, що розглядають кримські депутати, залишає місту цього року 17 млн. грн. Як не старайся, з цієї суми не вдасться виплатити 18 "соціальних" мільйонів. "Погодитися на такий бюджет - це все одно, що погодитися на добровільну смерть", - кричить у телефонну слухавку ялтинський мер. Він заявив кореспондентові "Дня", що має намір боротися з "грабіжницькою політикою" керівництва автономії до кінця, використовуючи "всі припустимі методи аж до складення депутатських повноважень та оголошення голодівки".

За словами М. Дискіна, проект бюджету, запропонований урядом автономії, - це "зрив курортного сезону, повний розвал медичної та освітньої системи, крах соціальних програм" і втрата надій на погашення старих боргів (20 млн. грн.). Він стверджує, що в ситуації, що склалася, доля курорту знаходиться під загрозою. Особливе занепокоєння у керівництва міста викликає критичний стан старого каналізаційного колектора, здатного "будь-якого" моменту вилити на золоті ялтинські пляжі тисячі тонн неочищених фекальних стоків, зіпсувавши сезон курортникам і, можливо, особисто Борису Миколайовичу Єльцину.

Указ Президента України про розвиток Великої Ялти передбачав збереження за курортом усіх місцевих зборів (близько 60 млн. грн. на рік). Кабмін України направив урядові півострова додаткове розпорядження - з аналогічним проханням. Уряд автономії вирішив по-своєму. Останнє слово - за місцевим парламентом.

Наталя ДЯЧЕНКО, "День"
Газета: 
Рубрика: