Востаннє ностальгійно прозвучав Гімн Радянського Союзу. І військово-морські прапори СРСР із зіркою, серпом та молотом поповзли донизу... Мер Севастополя Віктор Семенов звернув увагу на той факт, що подія знаменна не тільки підняттям російських прапорів, "але й тим, що о 9 годині 06 хвилин Радянський Союз припинив існувати остаточно".
Гості з Москви на чолі з міністром оборони Ігорем Сергєєвим були присутніми на церемонії спуску-підняття прапорів у Севастопольській бухті на 12 причалі, де базується 30-та дивізія надводних кораблів. Командуючий ЧФ Віктор Кравченко особисто підняв Андріївський прапор на великому протичовновому кораблі "Керч". Було красиво, урочисто і чомусь брали завидки. Командир дивізії Олександр Ковшар, не за рангом збуджений, розповідав міністру Сергєєву, що бойова підготовка кораблів "дуже хороша", і що сьогоднішньої події російські моряки чекали 5 років, і що тепер у майбутнє вони "дивляться з оптимізмом". Відчувалося, що у флотських людей свято. Попри те, що є невдоволені - ті, хто повірив меру Лужкову й з дня на день очікували переходу Севастополя у лоно Росії. Є і ті, котрим "усе навпіл", аби зарплату платили. Проте в основному - російський флот задоволений. Тому, що російсько-українські угоди з ЧФ закріпили, у підсумку, "статус-кво". Тобто, ми говоримо "ЧФ" - маємо на увазі "Севастополь", ми говоримо "Севастополь" - маємо на увазі "ЧФ". Так що російському флотові є що святкувати. А те, що якийсь ветеран і старожил відважив у нікуди злий жарт в бухті, де пришвартовано не найгірші кораблі, мовляв, "ці залізяки, якщо їх відв'язати, одразу затонуть, тому їх й тримають на швартових канатах", так цього можна сьогодні й не помітити. Як і заляпаних фарбою штанів, що стали жертвою "марафету", котрий наводили за невикорененою російською звичкою останньої години. Як і мазутно-фекального сміття, зігнаного від кораблів у куток бухти подалі від очей, ближче до чужого берега. У свято все прощається. Тим більше, що вперше за тривалий час українська преса не сприймалася у флотському Севастополі як повпред ворожого стану, була оточена доброзичливим ставленням, що кружляло в повітрі. "Наказано товаришувати!", - ніби пожартував наш колега з прес-центру російського флоту.
Більше 60-ти бойових кораблів підняли Андріївські прапори. "Основне завдання - зберегти те, що є", - сказав командувач Кравченко. Це прозвучало, як напуття. Причалом блукали стійкі чутки про швидке підвищення адмірала Кравченка. Джерело зі штабу флоту поділилося версією про можливий варіант: Кравченко йде першим замом Главкома на місце адмірала Касатонова, котрий переміщується на посаду Главкома ВМС з нагоди очікуванні відставки Фелікса Громова. У будь-якому випадку ніхто не сперечався, що Фелікс Громов, схоже, приїжджав до Севастополя попрощатися.