Учора Державний комітет телебачення та радіомовлення України назвав лауреатів щорічного конкурсу на краще представлення української книжки в друкованих та електронних ЗМІ. Це — «Книга.UA» (Перший Національний канал) — у номінації «Краща телепрограма про книгу або добірку книг», «Книжковий ярмарок» (Національна радіокомпанія України) — відповідно як краща радіопрограма. А у номінації «Краща газетна (журнальна) публікація про книгу або серію книг» перемогла газета «День» зі своєю рубрикою «Українці — читайте!» Також дипломами на знак подяки нагороджено чернівецький тижневик «Ва-Банк» та Черкаську обласну державну телерадіокомпанію.
«Ми вважаємо «День» відповідальним партнером українського книговидавництва. Газета щороку поповнює свою книжкову серію «Бібліотека «Дня», висвітлює перебіг подій книжкових ярмарків і пише про ті видання, що стають явищем», — говорить директор департаменту видавничої справи та преси Держкомтелерадіо Валентина Бабилюлько.
Вісім років тому з ініціативи головного редактора «Дня» Лариси Івшиної була заснована «Бібліотека «Дня». Відтоді газета, можна сказати, профільно інформує про резонансні книги та книжкові події України, на відміну від багатьох інших ЗМІ. Не зважаючи на те, що наші видання здобували перші місця у престижних рейтингах і конкурсах, були нагороджені почесними дипломами чи представляли Україну на міжнародних виставках-ярмарках, повідомлення про це зрідка з’являлися у пресі. Торік ми започаткували спеціальну рубрику «Українці — читайте!» Це знову наша ініціатива, спрямована на підтримку популяризації самого факту читання. От і виходить, що «виїжджаємо» на власному ентузіазмі. Незважаючи на те, що цьогоріч книжкам «Дня» надано гриф Міністерства освіти і науки України «Для використання у навчальному процесі», їх держава не закуповує для розповсюдження бібліотеками країни... Очевидно, у ситуації, що склалася, можна посилатися на кризу. Але, схоже, вітчизняне книговидання вже багато років у кризовому стані. Крім того, є речі пріоритетні.
«Газета «День» є чи не найбільш авторитетним та оперативним друкованим джерелом інформації в українському соціумі, — зазначає директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків. — А заснування рубрики «Українці — читайте!», очевидно, заслуговує на вдячність та визнання. Передусім видавців. І, звісно, читачів. Адже в країні не так багато періодичних видань, що відстежують появу цікавих та актуальних книжок. Тому свою співпрацю з «Днем» дирекція «Смолоскипу» розцінила як вельми перспективну пропозицію». «Дуже вдячний за публікацію про книжку мого батька Михайла Качалуби «Муза і стетоскоп», — написав у редакцію Михайло Качалуба-молодший із Швейцарії. — У татовому доробку понад десять поетичних збірок і чотири томи спогадів, зокрема, й про становлення українських громад у Словаччині та Швейцарії. Певен, він був би щасливий, якби знав, що про його творчість дізнаються в Україні. Зрештою, українцям теж треба знати більше про діаспорну літературу як частину нашої культурної спадщини. Я часто читаю «День» в інтернеті. Про політику та історію. Про книжки. Мушу сказати, що за стилістикою він нагадує мені авторитетний New York Times.
P. S. Також Держкомтелерадіо вручив премію ім. В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. Її отримав автор і режисер документально-публіцистичного фільму-дилогії «33» Леонід Мужук.