Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Арсеній ЯЦЕНЮК: Я не вбачаю необхідності в ухваленні нового закону про засади внутрішньої й зовнішньої політики

7 грудня, 2007 - 00:00

Новообраний голова Верховної Ради Арсеній Яценюк поки що обіймає посаду міністра закордонних справ. Це означає, що протягом короткого часу він водночас триматиме руку на пульсі подій у Верховній Раді та в українському зовнішньополітичному відомстві. Кого ж він бачить своїм наступником на Михайлівській площі? Чи є необхідність ухвалювати новий закон про засади внутрішньої та зовнішньої політики і з чим поїде українська делегація на саміт НАТО в Бухаресті? Про це у бліц-інтерв’ю з головою Верховної Ради Арсенієм ЯЦЕНЮКОМ.

— Арсенію Петровичу, кого б ви хотіли бачити своїм наступником на посаді міністра закордонних справ? У експертному середовищі називають два прізвища: вашого першого заступника Володимира Огризка і заступника голови Секретаріату Президента Олександра Чалого, який свого часу також був першим заступником керівника зовнішньополітичного відомства.

— Я хотів би бачити виключно того, кого хоче бачити Президент України Віктор Ющенко.

— Як ви ставитеся до питання щодо ухвалення нового закону про засади зовнішньої та внутрішньої політики України? Ви, мабуть, пам’ятаєте, що раніше навколо цього питання було багато дискусій. Зокрема, торік антикризова коаліція наполягала на ухваленні такого закону в новій редакції.

— Це дуже складне питання. Я маю на нього власну відповідь.

— Яку?

— Верховна Рада визначає основні напрямки внутрішньої і зовнішньої політики України. Я не хотів би, щоб ми формували квазіконституцію через Закон про основи внутрішньої та зовнішньої політики. Необхідність прийняття такого закону була зумовлена тим, що в нас тоді, по-перше, не було Конституції. Якщо я не помиляюся, перша редакція закону вносилася ще 1993 року. А по-друге, не були чітко виписані ті чи інші конституційні норми, й тому було бажання врегулювати це питання так званою квазіконституцією. Я не бачу необхідності в ухваленні нового закону. Проте визначення основних напрямків внутрішньої й зовнішньої політики на поточний рік може бути здійснено постановою Верховної Ради. Така постанова повинна об’єктивно синхронізуватися з посланням Президента України про внутрішнє й зовнішнє становище. І таким чином можливо базуватися на основних постулатах, які виголошує Президент у щорічному посланні. Відтак це буде узгоджена політика гаранта — глави держави та органу законодавчої влади.

— Арсеній Петрович, чи можна очікувати, що українська делегація поїде на саміт НАТО в Бухарест, який відбудеться у квітні наступного року, з проханням України приєднатися до Плану дій щодо членства в Альянсі (ПДЧ)?

— Я сподіваюсь на те, що в Бухарест ми поїдемо з консолідованою позицією.

— За ПДЧ?

— Iз консолідованою позицією.

Розмовляв Микола СІРУК, «День»
Газета: