Сьогодні прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко виповнюється 49 років. А вчора, незважаючи на її особисту присутність, Партія регіонів так і не дала подолати вето Президента на закон про «антигрипозний» мільярд. «За» — лише 231 голос. Полум’яний спіч Юлії Володимирівни нікого не переконав. Проте й переконувати особливо було нікого. У секторі регіоналів від сили було кілька десятків осіб. Фракція заздалегідь отримала установку не голосувати, тому більшість просто проігнорували засідання.
— Подивіться в зал, ось сидять комуністи, ось — блок Литвина, а тепер подивіться на сектор Партії регіонів. Тут видно ставлення до людей, — обурилася Тимошенко.
Юлія Володимирівна переконана, що Президент не просто так 15 днів зволікав із розглядом законопроекту. Його мета — запровадити в країні надзвичайний стан і продовжити термін свого президентства ще на півроку, а для цього треба, «щоб епідемія розгулялася на повну силу».
Також вона повідомила, що за експертними висновками ВООЗ, Україна внаслідок другої хвилі епідемії грипу може мати від 34 тисяч до 240 тисяч смертей, щоб цього не допустити «потрібен не мільярд, потрібні десятки мільярдів».
Парирувала виступ Юлії Тимошенко представник Партії регіонів Ганна Герман. «Я сподіваюся, що Юлія Володимирівна читає не лише висновки експертів, а й українську пресу, де опубліковані дані соціологічних досліджень... більш як 40% населення вважає епідемію грипу не чим іншим, як піаром і надуманою істерією».
Бютівці почали кричати «ганьба», хтось навіть свистів, але Герман спокійно продовжувала. Вона запропонувала парламенту виділити на підготовку до другої хвилі грипу на грудень 200 мільйонів.
— Ці кошти можна освоїти за місяць, бо мільярд за місяць можна лише вкрасти. При цьому 100 мільйонів пропонується спрямувати в області, а 100 — віддати МОЗ, — пояснила Герман.
Решту грошей, якщо ще буде треба, регіонали пропонують закласти до бюджету на наступний рік. Відповідний законопроект у Верховній Раді вже зареєстрував Микола Азаров, і його, швидше за все, представлять парламенту в четвер.
Сам Микола Янович переконаний, що Тимошенко взагалі не на те гроші витрачає. Є нагальніші проблеми, ніж закупівля вакцин.
— Це велика робота, розібратися, куди насамперед направляти необхідне обладнання. Якщо у нас від інфаркту помирає дві третини наших хворих, то, напевно, сюди треба кинути основні зусилля уряду щодо оснащення лікарень і клінік. У Києві готовий під ключ новітній онкологічний центр. Витратили на нього понад 500 мільйонів гривень. Величезний центр! Усього слід виділити 300 мільйонів, і вже з 1 січня хворі отримуватимуть сучасне лікування. Два роки ми просимо Тимошенко виділити кошти, й так нічого не добилися. Коли ми прийдемо до влади, за місяць я особисто приїду й переріжу стрічку, — розмріявся Азаров у розмові з «Днем».
Проте Тимошенко ще побореться за мільярд. 1 грудня БЮТ знову ініціює розгляд цього питання. Але, судячи з настрою регіоналів, результат буде таким самим.