Більшість людей із віком стають щасливішими
Психологи з’ясували, що люди похилого віку в цілому можуть отримувати від життя більше задоволення та уникати неприємних і стресових ситуацій. Із віком більшість людей стають щасливішими — до такого висновку прийшли психологи, які вивчали різні вікові категорії, повідомляє «Українська правда» з посиланням на BBC. Каліфорнійський психолог Сьюзан Терк Чарльз прийшла до висновку, що настрій та ставлення людей до життя з часом змінюються на краще — за винятком тих, хто страждає від хвороб, викликаних старечим маразмом. А професор Стенфордського університету Лора Карстенсен виявила, що люди похилого віку рідше бувають у поганому настрої, а критика на їхню адресу викликає в них меншу реакцію. Також люди поважного віку краще контролюють і врівноважують свої емоції. Це вміння, як виявляється, з часом тільки удосконалюється. Для того, щоб прожити щасливу старість, психологи дають такі поради: вважайте, що проживете здоровим до 100 років і будете отримувати задоволення від життя в старості; будуйте своє життя у відповідності з цією метою; урізноманітніть своє коло спілкування, не обмежуючись родиною та роботою. На думку активіста організації «Допомога літнім» Ендрю Херропа, багато людей похилого віку ведуть активний спосіб життя, який з досвідом стає лише багатшим.
Час для високої поезії
5 жовтня 2009 року виповниться 100 років із дня народження відомого українського письменника Богдана-Ігоря Антонича. На честь цієї події студенти Києва і Львова вирішили провести акцію, яка дістала назву «Антонич-фест». Тепер у різних містах України можна буде послухати вірша Богдана-Ігоря Антонича, які молоді люди читатимуть у громадському транспорті, помилуватися роботами митців, які присвячено улюбленому поетові. Перша подібна акція пройшла у вагонах Київського метрополітену. Організатори «Антонич-фесту» Юлія Бурковська і Богдан Логвиненко читали вірші Антонича у вагонах метро, роздавали роздруковані твори письменника, а також його книги. Головною метою заходу організатори називають популяризацію української літератури, а також бажання нагадати про одного талановитого українського письменника, який пішов із життя у 28 років. Парадоксальність його життєвого шляху полягає в тому, що навчаючись у польській школі, його перші літературні твори були написані польською мовою. Однак у майбутньому юний поет засів за підручники з української мови, почав знайомство з українськими письменниками України, підсумком чого стала його плідна літературна діяльність. Окрім написання віршів, Богдан-Ігор Антонич був редактором часопису «Дажбог», грав на скрипці, писав фейлетони, малював, повідомляє Олександр КАРП’ЮК.
Починається сезон шкільних базарів
Починаючи з суботи й неділі, 15—16 серпня, на Хрещатику та в усіх районах столиці проходитимуть шкільні ярмарки, повідомляє прес-служба КМДА. У зв’язку з цим у суботу з 9:00 до 17:00 рух автомобільного транспорту на Хрещатику буде перекрито. З метою забезпечити школярів усім необхідним до нового навчального року до 5 вересня ярмарки проводитимуться в усіх районах Києва. Окрім того, з 20 серпня до 10 вересня у проведенні планових районних ярмарків із продажу сільськогосподарської продукції також передбачена торгівля товарами шкільного призначення.