Напередодні Дня незалежності вийде новий СD Олега Скрипки із записами Гімну «Ще не вмерла України...» і нової хвалебної пісні в аранжуванні «ВВ» «Квітне наша Україна...» У додатку до нього — електронна версія фотоальбому «Український живопис ХІХ — початку ХХ століття». Презентацією платівки стане виступ Скрипки&K на майдані Незалежності у Києві 23 серпня. Наступного ж дня десант етнічного фестивалю «Країна мрій», ініціатором якого є Олег, висадиться у Львові. А 6—7 вересня легендарний «вевешник» на столичному Трухановому острові організовує «Рок-Січ». Власне, про це «День» говорить із Олегом СКРИПКОЮ.
— Задум створити новий славень, тобто гімн, визрівав давно. Багато хто вважає, що вступний рядок історичного вірша «Ще не вмерла України...» має дещо занепадницький настрій. І десь приблизно рік тому ми оголосили конкурс на новий текст. Одержавши їх понад десяток, я вирішив із кожного взяти найсильніші строфи та найяскравіші думки-звороти. І, звівши все це воєдино, поклав на мотив нашого державного гімну. От і виходить, що слова до нового славня склав народ. (Усі вірші, отримані від народних авторів, увійдуть у своєму первозданному вигляді додатком до платівки. — Ред.). Цей диск не просто можна буде слухати, а й використовувати як караоке. Власне, 23 серпня (число ще може змінитися, але це точно буде напередодні Дня Незалежності) ми представлятимемо CD у вигляді народного караоке у центрі Києва. Це буде такий собі співочий конкурс на виконання державного гімну «Ще не вмерла України...». Переможці будуть нагороджені цінними подарунками, у тому числі музичною збіркою, що вийшла у видавництві «Країна мрій».
— 24 серпня «Країна мрій» дислокується у Львові. Чи це означає, що з тих пір фестиваль буде виїзним?
— Можна сказати, що «Країна мрій» вже виїзна — її вже другий рік поспіль запрошують у Львів. Торік я організовував етно-диско-вечорниці у Дніпропетровську. А цьогоріч у тому ж Дніпропетровську гурт «Мандри» презентував свій live-альбом «Мандри на «Країні мрій». Але щодо всеохопної експансії фесту... Боюся, однієї нашої енергії замало, якщо це не буде співпраця із людьми на місцях.
— У 2006 році «Рок-Січ» заявила про себе як про потужний щорічний фестиваль рок-музики. Але вже через рік фест не відбувся. Схоже, і над «Рок-Січчю», як і над іншими фестами, небо небезхмарне?
— Те, що у 2007 році «Рок-Січ» не відбулася, було пов’язано із питанням інвестицій у культуру. Це реальний факт, що гроші диктують культуру в Україні. І проблема в тому, що часто ті, хто їх вкладає, ще живе у пострадянській, попсово-естрадній країні. Ось чому так складно найти кошти на джазові, блюзові, етнічні фестивалі, фестивалі рок-музики, класичної музики...
Але, з іншого боку, заходи, які організовуємо, «виховують» і тих партнерів, з якими маємо справу, і вже склалося певне коло людей, які хочуть з нами працювати. Тому цьогоріч «Рок-Січ» пройде 6—7 вересня на столичному Трухановому острові. Запрошено такі молоді й цікаві команди: «Назад шляху немає», «Царство Небесне», «Коралі»... Погодилися виступити «Кому вниз» і «Мандри». Приходьте! Буде драйвово!