Замок-лабіринт
Зображення замка Нойшванштайн короля Людовіка II Баварського з’явилося на полі поблизу німецького міста Уттінг. Художники-активісти намалювали контури замка за допомогою плуга і перетворили «малюнок» на лабіринт площею 20 тисяч квадратних метрів. Як повідомляє lenta.ru з посиланням на газету The Times, глядачі зможуть побачити замок з 19 липня по 20 вересня. Проект розорювання поля зайняв 1200 годин. Він покликаний ще раз нагадати баварцям про ексцентричного монарха, що втопився у 1886 році. Людвіг II прославився як заступник Ріхарда Вагнера і як шанувальник архітектурних фантазій, що ледве не розорили королівство. Незадовго до смерті консиліум лікарів визнав монарха божевільним.
Азіатська «Мона Ліза»
Найвідоміша китайська картина, яку через її популярність називають «Моною Лізою» азіатського живопису, вперше виставлена в Гонконзі. Досі цей написаний в XII сторіччі сувій показували лише в Пекіні, Шанхаї та Шеньяні, зазначає lenta.ru., посилаючись на The New York Times. П’ятиметровий сувій, який протягом трьох тижнів показують в Гонконгiвському музеї мистецтв, належить пекінському зібранню імператорських коштовностей Гугун. Він називається «На ріці в день поминання покійних» і був написаний художником Чжаном Цзедуанем, що жив у епоху династії Південна Сун. На картині детально зображено життя середньовічного китайського міста Кайфін. Сувій Чжана Цзедуаня був настільки популярним у Китаї, що його підробляли ще в XIV сторіччі. Репродукції з картини користувалися великим попитом у заможних сім’ях. Останній китайський імператор Пу І, покидаючи в 1924 році Заборонене місто в Пекіні, забрав сувій з собою. У 1950 році картина «На ріці в день поминання покійних» повернулася до Пекіна і відтоді виставлялася вкрай рідко як через свою цінність, так і через крихкість.
Разом із сувоєм Чжана Цзедуаня до Гонконгiвського музею прибув ще 31 відомий витвір китайського мистецтва. Безпрецедентну виставку приурочено до десятиріччя передачі Великою Британією суверенітету над територією Гонконгу на користь КНР. Виставка користується таким успіхом, що час перебування кожного відвідувача перед сувоєм «На ріці в день поминання покійних» довелося обмежити п’ятьма хвилинами.
Ні — курінню
У Англії набрала чинності заборона на куріння у громадських місцях: пабах, ресторанах, клубах, школах, лікарнях, в’язницях і в будь-яких службових приміщеннях, повідомляє gzt.ru. Хоча закон про заборону на куріння у громадських місцях було прийнято британським парламентом ще в лютому минулого року, однак різні регіони Об’єднаного Королівства самостійно приймали рішення про терміни його набрання чинності. Спочатку закон було впроваджено на території Шотландії, а вчора до боротьби проти куріння залучився найбільший регіон країни — Англія. Штрафи за порушення закону передбачені вельми значні: за куріння в недозволеному місці доведеться викласти від 30 до 200 фунтів стерлінгів. Керівника компанії, який допустить куріння у своїй установі, буде оштрафовано на суму до 2,5 тисячі фунтів.
Слони і туберкульоз
Влада Непалу б’є на сполох, побоюючись відтоку туристів через погані новини. Ще б пак — експерти, що обстежували поголів’я слонів, виявили: кожний десятий велетень, що катає туристів на своїй спині, заражений туберкульозом! Ветеринари вважають, що саме люди інфікували товстошкірих.
Сьогодні на території Непалу мешкає лише 250 слонів, з них 150 живуть на волі, а 100, що були одомашнені і використовуються для сафарі приватними готелями і державними національними парками. «Сафарі на слонах у пошуках бенгальських тигрів» — один з найпопулярніших атракціонів серед тисяч туристів, які щорічно приїжджають сюди, пише izvestia.ru. Співробітники національного парку «Чітван» у південному Непалі помітили, що деякі слони проводять увесь вільний час біля водойм. І забили на сполох. Справа в тому, що підвищена потреба в питті — одна з ознак туберкульозу: як правило, здоровий слон випиває не більше 200 літрів води на день, тоді як хворій тварині потрібно у три рази більше рідини.
Дослідження показали: щонайменше десять зі ста одомашнених слонів хворіють на туберкульоз. Зі слів ветеринарів, це перший подібний випадок у Гімалаях. У інших регіонах прецедентів було немало. Найчастіше заражаються туберкульозом циркові слони. Якщо поширення інфекції не вдасться зупинити, під загрозою зникнення може виявитися вся популяція непальських слонів. До речі, саме так колись зникли їхнi далекі предки. Поголовний туберкульоз, що поширився серед мастодонтів, за однією з версій, призвів до їх вимирання у льодовиковий період. Палеонтологи, що досліджували скелети древніх слонів, виявили: чимало кісток ніг зберігає характерні для туберкульозу пошкодження. Епідемія захопила мастодонтів біля 34 тисяч років тому.
Гібрид iз «помпочкою»
Компанія Apple з помпою випустила на ринок США новий мобільник iPhone, що поєднує функції телефона, плеєра і міні-комп’ютера з виходом в інтернет. Ціна телефона у порівнянні з вартістю нових лептопів — 9 і 9 (плюс податок), залежно від об’єму пам’яті. У новому мобільнику немає кнопок на панелі (він обладнаний сенсорним управлінням), пише gzt.ru. Спеціально розроблені батареї обіцяють бути найдовговічнішими, забезпечуючи до восьми годин розмов і 250 годин в режимі очікування, до шести годин підключення до інтернету і 24 години музики. На думку аналітиків, обсяг продажу цієї новинки стане для ринку індикатором купівельної активності і готовності покупців вкладати гроші в модні технічні нововведення.