Загадкові, інтригуючі, якісні історії з приватного життя знаменитих людей, які колись жили на українській землі, та українців, рознесених по всьому світу, без сумніву, цікавлять багатьох сучасників. Та не кожне видання, телеканал чи продакшн-судія беруться досліджувати невідому нам історію, тим більше, створювати фільми та видавати книги. «День» може похвалитися тим, що стало першим ЗМІ, яке розпочало серію публікацій досі невідомих фактів в історії України у проекті «Україна Incognita». А вже сьогодні існує ще один проект, вартий уваги — це програма «Гра долі», що транслюється на «5 каналі».
Серіал «Гра долі», саме так проект називають його автори, не має обмеження в часі його демонстрування. Тобто найголовніша його цінність у тому, що історії, які показані у фільмах, завжди будуть актуальними і, неодмінно, цікавими. Проект переживав різні часи. Але, пройшовши крізь випробування часу, сьогодні є досить популярним. І свідченням цього стало те, що документальні фільми з захопленням дивляться багато регіонів (Черкаська, Івано- Франківська, Львівська, Херсонська області, Крим) України в ефірі власних телевізійних каналів. До того ж деякі фільми показували у кінотеатрах країни.
«Ще на початку створення проекту «Гра долі» наша команда визначилася, що фільми будуть не про сучасників. На наш погляд, сучасникам занадто багато уваги приділяється, часто незаслужено. Тому для нас важливо показати українцям життєвий шлях людей, які зробили вагомий внесок у історію нашої держави. Але хочеться розглянути не пам’ятники, які бронзою покриті, ми намагаємося під цим гранітом побачити живе серце. От коли у фільмах нам вдається відтворити все це, то ми досягли результату.
Ми відкрили у цьому серіалі нову телезірку — автора і ведучу Наталю Сопіт. Талант перевтілення цієї молодої актриси дозволяє їй бути не лише коментатором подій, але й вести розповідь від першої особи», — розповідає виконавчий продюсер Галина Криворчук.
Для знімальної групи надзвичайно важливим є те, щоб їхнiй проект побачило якомога більше глядачів. «Адже інформаційний простір України надзвичайно засмічений багатьма малоцінними проектами. Нам хотілося б виховувати духовність української нації, яка існує в наших фільмах», — додає пані Ганна.
Чому саме історії кохання? Автори проекту переконані, що саме завдяки коханню більшість видатних українців досягли великих успіхів, робили відкриття і, зрештою, мали цікаве життя. «Ну принаймні, у нас така позиція. Може ми в чомусь і помиляємося. Та головне, що у нас виходить створити фільми не на рівні бульварної преси, а цілком професійну з точки зору історії документалістику», — каже Галина Криворчук.
Звичайно ж, «Гра долі» не оминає і хрестоматійні постаті героїв української історії: Лесi Українки, Івана Франка тощо. Наприклад, Марко Кропивницький — український письменник, драматург, театральний актор, який мав абсолютний музичний слух, наприкінці життя мав проблеми зі слухом. І це тоді, коли він виступав на сцені. Адже репліки партнера надзвичайно важливі. А чому? Бо у 40-річному віці йому впала завіса на голову. Історія життя і кохання видатної української письменниці сучасної доби Ірини Вільде, чоловіка якої розстріляли німецькі окупанти. Через тридцять років могилу батька знайшов син Ірини Вільде, але вона до цього часу не дожила. Сходження на Олімп спортивної слави українського богатиря Івана Піддубного і про фінал його життя у злиднях і нестатках. І таких історій багато, доводять нам автори проекту.
Цільова аудиторія серіалу достатньо широка, оскільки багато життєвих історій, що розказані авторами, носять майже детективний або розвідницький характер. До речі, епістолярний жанр, мемуарна література в усьому світі нині набуває все більшого інтересу. «Історію завжди цікаво перечитувати. Чи варто її переписувати? Дуже добре, коли історія відразу пишеться чесно. Та, нажаль, літописці, історики завжди хочуть переписати її з своєї точки зору. Але ми не беремо на себе таку відповідальність і не вважаємо себе літописцями», — додає Галина Криворчук.
Отже, глядачі цих фільмів — це інтелігенція та середній клас, люди старшого покоління, а також сучасна молодь, яка цікавиться історією та культурою.
Зовсім нещодавно «Студія ВІАТЕЛ» святкувала 50- й відзнятий фільм. Лише цього року вони встигли відзняти чотири історії і це лише початок.