Коли жеребкування фінальної стадії Кубка УЄФА визначило у чвертьфіналі суперниками двох українських команд дві команди з Франції, з подальшою зустріччю переможців у півфіналі, говорити про вірогідність українського півфіналу за участю «Шахтаря» та «Динамо» було досить ризиковано. Бо і «Марсель», суперник «Шахтаря», і «Парі Сен-Жермен», суперник «Динамо» є на сьогодні одними з лідерів не останнього у Європі чемпіонату Франції. Тож півфінал цілком може бути і українським, і французьким, і «змішаним».
Першим їхати до Франції випало «Динамо». Весняний Париж із квітучими деревами та дрібним дощиком виглядав вже зовсім по-футбольному, а стадіон «Парк де Пренс», де мала відбутися гра, ніби дихав атмосферою минулих і майбутніх футбольних баталій. Футбольна арена на околиці історичної частини Парижа зберігає чимало спогадів і для нашого футболу. Саме тут збірна СРСР вперше і востаннє стала у 1960 році чемпіоном Європи, саме тут та сама збірна СРСР під керівництвом Лобановського обіграла господарів у 1986 році, після чого динамівець Бєланов був визнаний кращим футболістом Європи, а наша збірна випередила французів на шляху до європейського фіналу 1988 року, який став останнім для радянського футболу.
У «Динамо» спогади про Париж менш приємні. Досі вперше і востаннє динамівці грали тут у 1994 році, програвши «Парі Сен-Жермену» 0:1 у розіграші Ліги чемпіонів із юним Шовковським у воротах. За парижан у тій грі виступав нинішній тренер команди Ле Гуен.
Нині спогади п’ятнадцятирічної давнини носять виключно історичний характер. Надворі інше століття, на полі інші команди.
Преса столиці Франції приділила матчу «ПСЖ» — «Динамо» досить велику увагу, попереджаючи про силу українського клубу і передбачаючи нелегку гру. На жаль, нинішніх динамівців у Парижі практично ніхто не знає. Для парижан «Динамо» — це насамперед Блохін, Бєланов та Шевченко, — гравці, які визнавалися кращими на континенті саме паризьким тижневиком «Франс Футбол».
Поки глядачі не дуже активно купували квитки у касах стадіону, а команди готувалися до гри, у навколишніх барах, кафе та ресторанах люди дивились по телевізору інший півфінал «Шахтар» — «Марсель». Усі без винятку парижани щиро раділи перемозі «Шахтаря», бо «Марсель» — чи не головний конкурент столичної команди. У Франції, власне як і в інших країнах Європи, не прийнято вболівати за клуби інших міст у європейських турнірах. Суперники — завжди суперники.
Гравці й тренери «Динамо» не знали, як проходив матч у Донецьку. Їм слід було вирішувати свою задачу. На виїзну гру у Парижі динамівці обрали відверто оборонний варіант гри, очікуючи штурму господарів поля. Розрахунок був на контратаки, у яких єдиний нападник киян Мілевський мав бути підтриманий півзахисниками. Але ніякого штурму «Парі Сен-Жермен» не влаштував. Господарі йшли вперед малими силами, зосередивши гравців у центрі поля та біля власних воріт, і ніби запрошуючи гостей атакувати. Як наслідок, більшу частину часу гру контролювало «Динамо», але у завершальній стадії атаки у команди нічого не виходило. Власне, як і господарів, які за всю гру завдали у рамку воріт «Динамо» лише двох ударів.
Аж до фінального свистка арбітра жодна з команд-суперниць так і не ризикнула піти вперед великими силами. Поведінка гостей була ніби більш логічною — попереду другий матч у Києві. З іншого боку, за такого ходу гри забиті м’ячі у Парижі могли б уже зараз забезпечити «Динамо» потрібну перевагу. Ніхто не може передбачити, як складеться друга гра. І вдома динамівцям слід буде грати, можливо, ще більш обережно, ніж у Парижі, бо все може вирішити один точний удар.
Після гри тренер «Динамо» поскаржився на втому гравців і на травми, які залишили поза складом кілька провідних виконавців. На думку Сьоміна, у Києві динамівцям повинні будуть допомогти глядачі на гарантовано заповненому стадіоні імені Лобановського.
Таким чином «Шахтар» зробив вагомий крок до півфіналу, вигравши вдома у «Марселя» з рахунком 2:0. «Динамо» у свою чергу зробило півкроку, не програвши, але й не вигравши у гостях у «Парі Сен-Жермена». Виступ українських команд можна поки що вважати цілком вдалим. Що ж до перспектив українського півфіналу Кубка УЄФА між «Шахтарем» та «Динамо», то вони залишаються такими ж, як і до перших матчів однієї четвертої. Зроблено лише перший крок, точніше, півтора кроку.
Кубок УЄФА. Чвертьфінал. Перші матчі:
«Шахтар» (Україна) — «Марсель» (Франція) — 2:0;
«Парі Сен-Жермен» (Франція) — «Динамо» (Україна) — 0:0;
«Вердер» (Німеччина) — «Удінезе» (Італія) — 3:1;
«Гамбург» (Німеччина) — «Манчестер Сіті» (Англія) — 3:1;
Повторні матчі відбудуться 16 квітня.