У чернігівській галереї сучасного мистецтва «Пласт-Арт» завершилася фотовиставка газети «День», яка представила чернігівчанам найкращі роботи фотоконкурсу-2008, а також переможців минулих років.
Традиційно в рамках виставки «День» провів конкурс глядацьких симпатій, аби з’яcувати, які з фотообразів найбільше припали до душі жителям Чернігова. У спеціальній скриньці для голосування протягом двох з половиною тижнів назбиралося 460 «бюлетенів» із іменами робіт-фаворитів. Найбільшу кількість голосів — 162 — отримала робота фотокореспондента газети «День» Руслана Канюки «Я весь цей час думав тільки про тебе». Нагадаємо: світлина, що зображує зустріч звільненого з піратського полону українського моряка з коханою, стала лідером глядацьких симпатій і в Київському політехнічному інституті. На другому місці з 62-ма голосами опинилася Ольга Кузнєцова й життєрадісна робота «Люблю кавуни». Це сповнене оптимізму фото вже також завоювало прихильність багатьох, зокрема, головного редактора «Дня» Лариси Івшиної. «Бронзу» (40 голосів) здобув Олександр Клименко і його образ-характер «Косар».
Окрім цих робіт, глядачі відзначили також тужливий настрій у роботі Надії Ніколаєнко «Зустрілися дві самотності», іронічність фото «Подзвонила!!!» фотокореспондента «Дня» Костянтина Гришина. Серед дитячих робіт чернігівчани найбільш вподобали життєствердних «Сон Сонича» Олега Казикіна та «Веселі очки» Євгена Казикіна.
А «День» продовжує отримувати відгуки студентів чернігівських внз про нашу фотовиставку.
Нгуєн ВАН ЛІЄН, студент Чернігівського державного інституту економіки та управління, I курс юридичного факультету:
— Відвідавши фотовиставку газети «День» в Чернігові, у мене скалалися доволі сильні враження. Виставка дивовижна. Усі фотографії по-своєму оригінальні. У кожній є щось, що закладене фотографом, і можна простояти не одну годину перед таким твором. Є роботи трагічні, тому приємніше було зосередитися на фотографіях позитивного характеру. Наприклад, фотографія «Коли була я молоденька, колихала мене ненька, а як стала підростати, стали хлопці колихати» Олега Распоніна; «Діди озирніться» Ярослава Табінського, позитивна робота «Подзвонила!!!» Костянтина Гришина; «Треба щось робити» Олександра Бурковського; «Люблю кавун» Ольги Кузнецової (одна з найкумендніших); «Без гальм» Сергія Кузнича та інші.
Ці яскраві роботи — це крок до майбутньго. Це підтверджується такими фотографіями, як «Українці — читайте!» Андрія Нестеренка; «Перший раз у перший клас» Олега Казикіна; «Кадровий резерв» Олександра Косарєва тощо. Побачивши ці фотографії, можна усвідомити, наскільки точно автори змогли передати сміх і радість, а іноді сум і переживання.
Ці роботи необхідно бачити для того, щоб озирнутися навколо й побачити людські можливості, а особливо — український світ. Велика подяка тим, хто дав можливість побачити цю чудову безкоштовну фотовиставку, яка залишила в мені та інших відвідувачів тільки приємні та позитивні враження.
Антон ПАНЧЕНКО, інженерно-будівельний факультет Чернігівського державного інституту економіки управління:
— Фотографія — як література. Є публіцистика, наука, модерн... Але найбільше в фотографії мене цікавить той момент, який ми не бачимо в звичайному житті. Момент, в якому концентруються всі емоції людини, вся її душа. Емоції — ось що найпрекрасніше в мистецтві. На мою думку, цьому критерію відповідають такі роботи — «Косар» Олександра Клименка; «Люблю кавун» Ольги Кузнєцової; «Пора сінокосів» Володимира Хоришкова; «Крок у бізнес» Сергія Гальчука; «Остап Хміль» Євгена Кравса; «Ну й понакручували» Руслана Канюки.
У загальному плані виставка справляє чудове враження. Починаючи з того, що можна просто гарно провести час, закінчуючи провокуючими роботами, як змушують багато над чим замислитись, наприклад, «Славних прадідів великих правнучки...» Леоніда Бакки. Цьому сприяє і атмосфера — чудове місце й оформлення.
Дякую! Ця виставка має сенс!