На йголовнішою подією цього тижня став приїзд Джорджа Буша, байдужим він не залишив жодного з респодентiв «Дня». Про це та про дещо інше читай те у нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?».
Павло ПУДЛУБНИЙ , соціолог:
— Гадаю, що всі погодяться зі мною, що найголовнішою подією цього тижня став приїзд американського президента Джорджа Буша. Не можу не відзначити, що тема НАТО на сьогодні є і найголовнішою, і найболючішою. Адже НАТО — це не просто очевидні переваги, але й безпосередня загроза для нашої країни. Адже, нагадаю, країни-члени організації повинні завжди бути готовими до втручання у ті чи інші військові дії. Тим паче, перш, ніж прийняти якесь рішення, неодмінно потрібно зробити референдум, адже, наскільки мені відомо, немало українців проти вступу до НАТО. Що стосується приїзду пана Буша: на вітчизняних телеканалах тільки й обговорювали, що гість їв на сніданок, а деяким важливішим речам приділили надто мало уваги. Наприклад, про що говорили Юлія Тимошенко з Бушем під час сорокахвилинних перемовин?
Позитивним моментом цього тижня був День гумору. Я забув про нього, але нагадали ЗМІ. Першими були новини на «1+1», коли ведучі помінялися голосами. Цікаво вийшло.
Леся ЧЕРНЮК , старший спеціаліст КМДА:
— Перше — це приїзд Джорджа Буша-молодшого. Це, звісно, дуже добре, що до нас приїжджають такі поважні гості, ми з ними ведемо переговори і співпрацюємо, але про те, що стосується НАТО, потрібно в першу чергу питати людей. Тобто робити референдум, а потім вже говорити про це на рівні політики країни.
Нещодавно почула, що зараз кожна п’ята дитина хвора на дистонію. І це все спричиняє занадто мала рухливість, перенавантаження і соціальна атмосфера у колективі та вдома.
Позитив: цього тижня ми мали День сміху. Шкода, що сьогодні він проходить не так весело, як раніше. Адже ще кілька років тому ми розігрували один одного, і всім було весело. А зараз все не так весело, ми стали менше жартувати — і це дуже погано.
Тетяна ОДАРИЧ , психолог:
— Не буду оригінальною і скажу, що найголовнішою подією країни, до речі, не лише України, став приїзд Джорджа Буша. Він викликав загальний ажіотаж, йдеться не лише про обговорення питань стосовно НАТО, а й про те, як ми зустріли гостя і про висвітлення цієї події всіма ЗМІ. Не порадували мітинги на Майдані. Таким чином не показують, що ми проти чогось. Потрібно поводитися толерантно.
Що стосується культурних подій, то не потрібно забувати про Французьку весну, яка вже пройшла у Києві. Свято відкрило незабутнє шоу «Ловець місяця» у виконанні всесвітньо відомого колективу «Літаючі акробати». Дійство справді було просто чудове і незабутнє.
Олег ДОБРОЛЮБОВ , професор, кандидат історичних наук (м. Одеса):
— Першою найпозитивнiшою подією минулого тижня стало святкування Дня нашого міста спільно з Днем сміху. Ми дуже пишаємося тим, що саме Одеса є столицею гумору. Правда, не дивлячись на таку позитивну подію, настрій у нас був не дуже. Адже, по-перше — це приїзд Буша з приводу НАТО. Нас ніхто не запитав: хочемо ми туди чи ні. Але на саміті НАТО в Бухаресті було ухвалено рішення про перенесення на грудень розгляду заявки України на приєднання до Плану дій по членству в НАТО. Сподіваюся, що за цей час керівництво країни проведе референдум. По-друге, заява Росії про те, що з такою Україною вона не буде співпрацювати. А яка Україна вам потрібна? Та, яка живе не своїм розумом?