Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про «широку пропаганду» США щодо «загрози ядерних боєголовок на балістичних ракетах Ірану»

16 лютого, 2007 - 00:00

Газета «День» ставить для себе за мету знайомити читачів із різними поглядами. Ми вважаємо, що газета має бути вільною трибуною. Редакція не завжди поділяє представлені на сторінках нашого видання позиції, але суспільство має знати різні думки. Сьогоднi и публікуємо думку Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні з приводу опублікованого на сторінках нашої газети інтерв’ю з американським послом Вільямом Тейлором.

"Прес-відділ Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні засвідчує вам свою повагу і має честь довести до відома наступне.

Посол Сполучених Штатів Америки в Україні у своєму інтерв’ю, опублікованому в номері 20 газети «День» від 6 лютого 2007 року щодо рішення США з приводу розміщення систем ПРО на території Польщі та Чеської Республіки, назвав метою розгортання цих систем протистояння «загрозі ядерних боєголовок на балістичних ракетах Ірану та Північної Кореї».

Ми висловлюємо свій протест і глибокий жаль із приводу безпідставних тверджень Посла Сполучених Штатів Америки в цьому інтерв’ю і відкидаємо його заяви, а також доводимо до відома і задля виправлення громадської думки наступне.

1. Уряд Сполучених Штатів Америки, коли порушив питання про розміщення елементів ПРО в Центральній Європі, розгорнув щодо цього питання широку пропаганду, намагаючись таким чином відволікти думку світової громадськості від ганьби результатів операції в Іраку.

2. Протистояння уявній загрозі ядерних боєголовок, які не існують в об’єктивній реальності та породжені уявою керівництва Білого дому, є цілком безпідставним доводом, з приводу якого лідери низки країн уже дали гідну відповідь.

3. Шановний журналіст газети «День» також правильно поставив питання в цьому інтерв’ю про те, що американці не змогли переконати будь- кого доводами на користь свого рішення. Варто зазначити, що загалом курс Білого дому, особливо останніх років, реалізується без відчуття потреби в поясненнях і переконанні думки світової громадськості, й мав страшні та руйнівні наслідки. Напад на Ірак і Афганістан — яскравий приклад таких актів і однобокої політики США.

4. Ісламська Республіка Іран неодноразово заявляла, що не має прагнень до ядерної зброї. Така зброя не є гуманною й не може забезпечити ні внутрішню, ні зовнішню безпеку будь-якої країни. Іран був однією з перших держав, які запропонували створити на Близькому і Середньому Сході зону, вільну від ядерної зброї.

Заздалегідь вдячні за опублікування пояснень Посольства."

Газета: