Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

5 лютого, 2010 - 00:00

Володимира Горбуліна обрано головою Громадської ради при СБУ

Згідно з положенням про цей дорадчий орган, який здійснює свою діяльність на засадах незалежності від органів державної влади та політичних партій, на засіданні Громадської ради одноголосно було обрано голову ГР при СБУ — академіка НАН України, директора Інституту проблем національної безпеки при РНБО України Володимира Горбуліна, повідомляє прес-служба СБУ. На засіданні вперше були присутні нові члени Громадської ради: головний редактор газети «День» Лариса Івшина, директор політико-правових програм Центру ім. Разумкова Юрій Якименко та директор Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБО України Олександр Власюк. Як зазначив Володимир Горбулін: «Я був одним із тих, хто відстоював необхідність створення й зміцнення СБУ як інституту державності ще з перших днів набуття Україною незалежності. Сподіваюсь, що Громадська рада долучиться до визначення насамперед стратегічних векторів у діяльності Служби безпеки і забезпечить демократичність розв’язання тих питань, які матиме громадськість до української спецслужби». Запрошений на засідання Громадської ради голова СБУ Валентин Наливайченко розповів присутнім про заходи СБУ в забезпеченні законності, демократичності, відкритості та прозорості виборчого процесу та про співпрацю з громадянами щодо недопущення порушення їхніх конституційних прав на вільне волевиявлення. «Ми чекаємо від членів Громадської ради конструктивної критики, зауважень і готові негайно на них реагувати. Тут зібралися ті, хто любить Україну та готовий її захищати», — наголосив В. Наливайченко.

Президент підписав «закон Лавриновича»

Президент Віктор Ющенко підписав зміни до закону про вибори президента. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Як відомо, в середу парламент ухвалив у другому читанні зміни до закону про вибори президента в редакції члена Партії регіонів Олександра Лавриновича. Зміни стосувалися організації роботи виборчих комісій, зокрема, законом скасовано необхідність наявності кворуму при засіданні виборчих комісій.

Клінтон займеться координацією міжнародної допомоги Гаїті

Спецпредставник ООН щодо Гаїті, колишній президент США Білл Клінтон займеться за дорученням Генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна координацією всіх міжнародних зусиль із надання допомоги Гаїті, що постраждала від руйнівного землетрусу. За словами Пан Ґі Муна, робота з розподілу й доставки допомоги безпосередньо на Гаїті, як і раніше, координуватиметься спецпредставником генсека та головою Місії ООН зі стабілізації на Гаїті Едмоном Мюле, з яким Клінтон тісно взаємодіятиме. До завдань Клінтона входитиме робота з міжнародними донорами. «Зокрема, він забезпечуватиме стратегічне керівництво нашої роботи зі швидкого відновлення та довгострокової реконструкції Гаїті, з особливим акцентом на мобілізацію міжнародної підтримки й фінансування з боку донорів», — пояснив генсек ООН. Раніше на прохання генсека Клінтон уже брався займатися окремими проектами відновлення на Гаїті, зокрема, проектом Програми розвитку ООН (ПРООН), у рамках якої Гаїті наймає за п’ять доларів на день на роботу з розчищення завалів і ремонту пошкоджених будівель та інфраструктури. ПРООН вимагала на ці цілі 41 млн. доларів. За словами Пан Ґі Муна, поки що донори виділили лише 23 млн., внаслідок чого вдалося забезпечити роботою 30 тис. гаїтян. Цей проект, за задумом його розробників, не лише прискорить процес відновлення країни, але й дасть імпульс економіці Гаїті, оскільки забезпечить людей, що залишилися без роботи, «живими» грішми.

«Чесні розбіжності» Росії та США відносно винищення маку

Спецпосланець президента США в Афганістані й Пакистані Річард Голбрук визнав, як він висловився, «чесні розбіжності» з Росією відносно необхідності знищення посівів опіумного маку в Афганістані. «Російський уряд вважає, що викорінювання маку — це ключ [до вирішення проблеми], а ми вважаємо, що це створює талібам можливості для вербування селян», — сказав Голбрук на прес-конференції у держдепартаменті. За його словами, «значно більше успіху» приносить боротьба з контрабандою наркотиків і знищення наркоринків. Заява Голбрука прозвучала у день, коли в Москві мало пройти перше засідання російсько-американської робочої групи з протидії обігу наркотиків, створеної президентами Дмитром Медведєвим і Бараком Обамою. Російські офіційні особи неодноразово били на сполох із приводу масштабів наркотрафіку з Афганістану. Один із головних маршрутів контрабанди наркотиків звідти до Європи пролягає через Росію, заразом зростає вжиток наркотичних препаратів і в самій Росії. Водночас російська сторона висловила незадоволення недостатньою, на її думку, активністю сил під керівництвом НАТО з боротьби з наркотиками в Афганістані.

Афганістан збільшить чисельність армії за рахунок жінок

Міністерство оборони Афганістану планує збільшити чисельність афганської національної армії за рахунок жінок, які повинні скласти 10% її особового складу. Як повідомили у військовому відомстві ІРА, мобілізаційному управлінню Міноборони поставлено завдання створення пунктів найму для жінок у кожній провінції. Планується, що жінки віком від 18 до 35 років, котрі мають освіту 12 класів школи, після проходження шестимісячних курсів професійного навчання отримають звання офіцерів. Жінки з освітою 9—11 класів після тримісячного навчання на спецкурсах одягнуть погони сержантів, а нижче 9 класів після півторамісячних курсів молодого бійця стануть рядовими. Офіцери, сержанти й солдати-жінки проходять службу при штабах, у госпіталях, а також частинах тилового забезпечення. Під час навчання на військових курсах жінки отримуватимуть стипендію в розмірі п’яти тисяч афгані (трохи більше 100 доларів). Міноборони Ісламської Республіки планує, що, врешті-решт, за два роки чисельність особового складу армії Афганістану сягне 171 тисячі осіб. Афганська національна армія є найманою, де кожен солдат, офіцер і сержант отримує за службу грошове забезпечення.

Газета: