У січні вона відзначила ювілей. Талановитий композитор і педагог (професор Національної музичної академії України), чудова піаністка та активний громадський діяч, Жанна Юхимівна плідно працює на ниві вітчизняної культури. Майже все її свідоме життя пов’язано з НМАУ. Тут вона отримала вищу музичну освіту, навчаючись у класі фортепіано у відомого педагога К.Михайлова, і в цьому ж закладі почалася її трудова діяльність, яка й досі продовжується. Шістнадцять років Жанна Колодуб працювала концертмейстером, а нині вже протягом п’яти десятиліть викладає на кафедрі загального та спеціалізованого фортепіано.
Ще в студентські роки, виявивши себе талановитою піаністкою, Жанна чудово виконувала найскладніші твори фортепіанного репертуару. Але обдарованій дівчині цього було замало, бо крім виконавства вона ще з дитинства захоплювалася композицією. Тому під час навчання в консерваторії Жанна почала відвідувати заняття у видатного українського композитора Б. Лятошинського. Виявляючи великий інтерес до вивчення нових напрямів і течій у сучасній музиці, вона відвідувала всі концерти і пленуми Спілки композиторів. На одному з таких пленумів дівчина зустріла молодого талановитого композитора Левка Миколайовича Колодуба, який став для неї не тільки коханим чоловіком, але й надійною опорою, вірним другом, а також головним учителем на все життя. З того часу і утворилася ця унікальна сім’я, де панує дух творчості та жвавого інтересу до музичного життя в усіх його проявах. Дві яскраві особистості, яких поєднала любов до мистецтва, живуть разом уже 55 років!
Композиторська кар’єра Жанни Колодуб почалася з чудового «Ноктюрну» для флейти та арфи (або фортепіано), який вона написала через десять років після закінчення консерваторії. Ця п’єса, створена буквально на одному диханні, одразу стала одним із популярних творів у репертуарі багатьох виконавців. Успішний дебют надихнув композитора на подальшу працю. Як згадує Ж. Колодуб, «з того часу я дуже захопилася творчістю. Ця «бацила» в мені вже міцно зарухалась, і я почала писати, що називається, «взахльоб». А з роками композиторський талант Жанни Юхимівни зростав і розкривався новими гранями. Щоденна наполеглива праця і підтримка Левка Миколайовича зробили свою справу. Досягнувши висот майстерності, Жанна Юхимівна стала відомим композитором, оригінальна і неповторна її музика завжди швидко знаходить своїх слухачів і виконавців.
Сьогодні музика однієї з найвідоміших композиторів-жінок України часто виконується й видається не тільки в країнах СНД, але й у Німеччині, Польщі, Чехії, Канаді, США, Англії. Різнобарвні композиції Ж.. Колодуб приваблюють яскравими художніми образами, а також щирістю, емоційністю та природністю вислову. Музикознавці характеризують мистецтво Жанни Юхимівни як яскраво індивідуальне явище, в якому класичні традиції та глибинні фольклорні основи вдало поєднуються з сучасними засобами музичного мислення.
Поза увагою композитора не залишається і музика естрадного напряму. Можливо, секрет популярності мистецтва Ж. Колодуб полягає саме в тому, що композиторка намагається вдовольнити і виховати смаки та потреби різної слухацької та виконавської аудиторії — від любителів до професіоналів високого ѓатунку.
Серед творів великої форми найбільш значними досягненнями композитора є вісім інструментальних концертів, а також дві симфонієти та партита для струнного оркестру. У її творчому доробку також багато сюїт, написаних для різних складів оркестрів: для симфонічного, струнного, естрадного, а також для оркестру народних інструментів. Надзвичайно цінним творчим доробком Жанни Колодуб є велика кількість камерно-інструментальних ансамблів, які являють собою вишукані, колористичні композиції, написані для нетрадиційних складів інструментів.
Значне місце у творчості Ж. Колодуб належить музиці для дітей, яка написана у різних жанрах. Для дитячого музичного театру вона створила чудові балети за казками Г.Андерсена «Снігова королева» та «Пригоди Веснянки», а також мюзикли «Пригоди на Міссісіпі», «Принцеса» та «Незвичайні пригоди семи нот». Крім того, її перу належать велика кількість фортепіанних творів, серед яких найбільшої популярності набули альбом «Снігова королева» та цикли «Весняні враження» і «Дитячий альбом». Також написано велику кількість вокальних та хорових творів, серед яких — унікальна «Музична абетка», що складається з авторських пісень на українські народні тексти, два зошити «Обробок пісень народів світу для дітей», чудова кантата для дитячого хору та оркестру «Слухай, країно!» та інші.
Жанна Юхимівна є талановитим педагогом, яка опікується насамперед вихованням у студентів професіоналізму, а також високої музичної й загальної культури. Композиторську творчість та педагогічну працю успішно поєднує з виконавською діяльністю, виступаючи як сольно, так і в ансамблі. Як композиторка і піаністка Жанна Юхимівна часто проводить творчі зустрічі у різних музичних навчальних закладах нашої країни та за її межами — у Чехії, Німеччині, Польщі.
Крім того, Жанна Колодуб веде активну громадську діяльність. Вже понад сорок років вона плідно працює в комісії музично-естетичного виховання дітей та молоді Національної спілки композиторів України, тривалий час виконувала обов’язки заступника голови, а нині очолює цю комісію. Крім того, Ж. Колодуб є членом комісії НСКУ з прийому до спілки, а також входить у Національну Всеукраїнську музичну спілку. Близько двадцяти років вона працювала у редакційній раді видавництва «Музична Україна», а нині є членом правління Музичного фонду України та наглядової ради Фонду культури України. Здійснюючи великий внесок у справу виховання талановитої молоді, Ж.Ю. Колодуб очолює сьогодні різні всеукраїнські конкурси юних музикантів: юних піаністів і композиторів Vivat musika, юних композиторів ім. В. Подвали Управління культури, а також «Нові імена» Київського відділення Фонду культури України.
У чому ж секрет успіху цієї жінки? Можливо, відповідь на це запитання криється в одній дитячій пісні, яку Жанна Юхимівна написала колись на віршик Ю. Рибчинського про годинник, що невпинно тікає: «Просто я люблю професію свою». Очевидно, саме велика любов до своєї справи і є головним стимулом для багатогранної діяльності Ж. Колодуб, бо вона відкрита для своїх слухачів та виконавців, щиро вірить у силу мистецтва і прагне своєю творчістю бути потрібною людям і зробити світ кращим.
А звідки ж ця тендітна та водночас мужня жінка бере стільки сил для життя і творчості? Секрет її молодості та невичерпного натхнення — у величезній любові до своїх близьких і до людей взагалі. Невипадково одним із найкращих музичних образів, створених нею, є образ прекрасної дівчинки Герди з андерсенівської казки «Снігова королева», доброта й палке серце якої перемагають всі перешкоди і навіть розтоплюють крижані палаци. Перш ніж досягти визнаного успіху, чимало складнощів на своєму життєвому і мистецькому шляху подолали разом Жанна Юхимівна та її чоловік Левко Миколайович Колодуб. В усіх своїх справах та проблемах вони завжди допомагають одне одному. Разом вони виховали двох чудових дітей, які продовжують сімейну традицію. Старша дочка Оксана, закінчивши історико-теоретичний факультет Київської консерваторії, є лектором Національної філармонії, а син Андрій, здобувши вищу освіту в Київському інституті культури і мистецтв, працює редактором на телебаченні. Своє продовження подружжя має також і в онуках: Дмитро закінчив університет іноземних мов, а Аліса ще школярка. І для всіх своїх рідних у Жанни Юхимівни, яка є справжньою берегинею родинного вогнища, вистачає мудрих порад, участі й піклування, а також щирих почуттів, тепла й любові її великого, палкого серця.