Чому українці такі необачні? Невже кілька секунд, коли підвищується адреналін, іноді варті найдорожчого — людського життя? Лише недавно вдарили морози, а жертвами зимової риболовлі та катання на кризі в Україні стали вісім осіб, з них двоє — діти. Так, днями на Черкащині на річці Рось провалився під лід і загинув чоловік, так і не впіймавши риби. У селі Осещина Вишгородського району, що на Київщині, одночасно потонули аж троє рибалок, човен котрих пішов під воду. Загинув і 52-річний мешканець селища Миколаївка Сімферопольського району, який 4 січня вийшов порибалити з території бази відпочинку «Морська хвиля» на надувному матраці у прибережну зону Чорного моря, а назад уже не повернувся. А от 54-річному горе-рибалці із Запоріжжя, човен якого потрапив у льодовий полон, пощастило: його вчасно побачили охоронці гідроелектростанції й викликали по рації рятувальників. Порятунок ускладнювався морозом до 15 градусів, сильними поривами вітру й ожеледицею. Тому операція, в якій брали участь понад 20 осіб рятувальників та чотири одиниці техніки, тривала протягом 2,5 години. Крім фахівців МНС, працівників спецпідрозділу «Кобра» та водолазів були задіяні ще й працівники ДАІ, котрі керували рухом автотранспорту, адже вже за десять хвилин на греблі виник затор... Спільними зусиллями чоловіка вдалося врятувати.
За словами начальника прес-служби МНС України Ігоря Кроля, ці приклади та страшна статистика здорового глузду любителям екстриму, на жаль, не додає.
— Наші працівники постійно проводять рейди, під час яких підходять до рибалок, вручають їм листівки про дотримання правил зимового вилову риби, пояснюють небезпеку цього захоплення, але часто наші поради ігноруються. Тому кількість нещасних випадків не зменшується, — розповів «Дню» Ігор Кроль. — Усе більше останнім часом з’являється сміливців, які виходять на заборонені зимові водойми без документів, оформлених відповідно до чинного законодавства. Іноді задля наживи, а іноді й через спортивний інтерес любителі зимових пригод потрапляють у різноманітні пастки, і співробітники МНС та інших відомств змушені проводити рятувальні операції. Тільки з початку цього року нам вдалося врятувати дві особи, але скільки таких, до кого не встигають виїхати рятувальники через відсутність зв’язку! Найбільш прикро те, що нерідко на кригу дорослі беруть і дітей. Наприклад, у Києві в Гідропарку цілу ковзанку для малечі влаштували, при цьому не задумуючись, що таке катання може бути дуже небезпечним.
Експерти застерігають: перш ніж відправитися на зимову риболовлю чи стихійну ковзанку (ще ліпше взагалі відмовитися від такого небезпечного задоволення), варто прислухатися до порад співробітників МНС: не виходити на лід у нетверезому стані, поодинці, не рибалити у заборонених місцях та далеко від берега, не ставити на лід автомобілі, обов’язково мати з собою мобільний телефон, аби у разі небезпеки викликати рятувальників. Відносно безпечним вважається лід: для одного пішохода — синюватого або зеленуватого відтінку, завтовшки не менше 5—7 сантиметрів, для групи людей — завтовшки не менше 15 сантиметрів, при масовому катанні на ковзанах — 25 сантиметрів.