Не хотілося б засмучувати чарівних пані, проте мало хто з чоловіків дивиться на них як... чоловіки
Юлія ТАНЬКОВСЬКА, соціологічна служба "Дня"
Поздоровити жінок раз на рік із тим фактом, що вони - пані, а також висловити з цієї нагоди свою повагу, любов, ніжність і відданість вважають традицією 42% (у традиційному опитуванні "СОЦІС-Геллап" узяли участь 1200 респондентів обох статей). 10% опитаних жінок "зізналися", що чекають Восьмого березня заради подарунка. І хіба можна засуджувати обділених увагою за бажання сюрпризу хоча б раз на рік?
Як не дивно, але тільки 5% респондентів (зокрема й пані) вважають, що жінку може зробити щасливою чоловіча увага.
Цікаво дізнатися, що думають чоловіки про нас, котрі так низько цінують їхню увагу. Чоловікам було запропоновано відповісти на запитання: "Що ви найбільше цінуєте в жінках?" І що виявилося? Для них важливо, аби ми вміли вести домашнє господарство (так відповіли 39% чоловіків) і були розумницями (34%). Але це лише початок. Чверть опитаних чоловіків вважає, що пані, вже маючи дві названі риси, мусять бути ще й добрими, а кожен п'ятий представник сильної половини респондентів потребує також, аби пані була духовно багатою. При цьому не зрозуміло, що готові зробити чоловіки, аби зробити її просто багатою. Близько 18% цінують у пані красу й уміння виховувати дітей.
Будь-які прояви інтелекту в жінок чоловіки визнавати не хочуть. Гаразд. Але ж і як партнерок, котрі знаються на сексуальному задоволенні, їх цінують лише 8% опитаних. Далі - гірше: вміння зі смаком і красиво вдягатися важливе лише для 2% чоловіків; уміння досягати професійного успіху - також для 2%; почуття гумору, нарешті (адже цілком невинна характеристика), лише 5% опитаних чоловіків вважають необхідним для пані.
Що ж для них, котрі визначили для нас місце на кухні чи, принаймні, в дитячій кімнаті, означає поняття "пані"? А ось що (чоловікам було дозволено назвати кілька "параметрів"):
– дружина й мати моїх дітей - 70%;
– подруга, котра мене розуміє й підтримує - 51%;
– людина, з якою я можу розділити свої інтимні бажання - 20%;
– додаткові клопоти й головний біль - 3%;
– колега на роботі - 1%;
– людина, котра за своїм розумовим розвитком стоїть нижче від чоловіка - 1%;
– нічого не означає - 1%;
– не змогли відповісти - 5%.
Більшість чоловіків утіленням ідеалу пані вважають свою мати (40%) чи дружину (31%). Пані, котрі перебувають у статусі коханої подруги, лише для 7% є втіленням ідеалу. Для кожного п'ятого це питання виявилося нерозв'язним.
Незалежно від своїх ідеалів, понад половину (55%) чоловіків при першій зустрічі з пані звертають увагу на її зовнішність, близько третини - на розум і манеру поведінки; 17% опитаних надають значення вмінню підтримувати розмову. Тобто, коли пані не відповідає на запитання "Чи можна з вами познайомитися?" - вона, можливо, не вельми розумна, не вміє підтримувати розмову й далеко не така вродлива, як здалося відразу. При цьому на настрій пані звертають увагу лише 5% чоловіків.
Можливо, хоча б завтра ця цифра різко підскочить?