Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

17 червня, 1999 - 00:00

Від стихії потерпіла північ Тернопільщини

Злива, що перейшла в град, який супроводжувався шквальним вітром, завдала чималої шкоди в Кременецькому та частині Збаразького районів на Тернопільщині. Фахівці вже підрахували матеріальні збитки від стихії. Як розповів начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кременецької райдержадміністрації Олександр Власюк, прибито або примулено озимі на 548 гектарах, цукрові буряки — на 483, посіви ячменю — на 171, кукурудзи — на 118 гектарах. Потерпіли й інші культури, а також сади. Пошкоджено чотири лінії електропередач упродовж 137 кілометрів. Виведено з ладу три трансформаторні підстанції. Без електропостачання залишилися 13 населених пунктів і шість ферм. За попередніми підрахунками, Кременецькому району завдано шкоди на суму близько 2 млн. 230 тис. грн. На щастя, обійшлося без людських жертв, повідомляє кореспондент Олександр ВІЛЬЧИНСЬКИЙ.

Перевернуті хрести

Більше ста могил постраждали від акту вандалізму на Ревівському кладовищі міста Кременчука. Невідомі бузувіри розмалювали нагробні плити перевернутими хрестами (знак сатани) та іншими окультними символами. Кількадесят пам'ятників просто вивернули з землі. Цей акт не був спрямований проти якоїсь категорії похованих, наприклад військових. Могили нищили й паплюжили всі підряд. Кременчуком поширюються тепер уперті чутки про секту сатаністів, котрі проводили на цвинтарі свій шабаш, повідомляє кореспондент Вiталій ЦЕБРІЙ .

Жебраки починають і перемагають

Біля пішохідного моста в Ужгороді закінчилося протистояння двох торгових структур — жебрацької та власне торгової. Міську владу не вдовольнило, що остання сплачувала від кожної з 25 палаток по 70 гривень за патент, а ще від доходу в середньому по 6 тис. грн. щомісяця. Кругообіг булочок, одеколонів, касет, буряків не вдовольнив місцеві власті — безконкурентний шлях до поступу лишили для жебрацьких аматорів — співаків і читців молитов. Самодіяльність — це почесно, але невідомо ще, за якими фінансовими документами вони звітують про свої прибутки? Це питання, вочевидь, викликало спротив торговельників — базар свій вони відмовляються залишати, незважаючи на відповідну постанову місцевої влади. Під «тріумфуючі» голоси жебраків і досі йде торгівля. До речі, Кабмін України подав на розгляд ВР проект змiн до закону про патентування деяких видiв пiдприємницької дiяльностi, яким запропоновано звiльнити вiд придбання торгових патентiв суб'єктiв пiдприємництва, якi здiйснюють виносну торгiвлю з лоткiв та прилавкiв. На думку уряду, виносна торгівля товарами повсякденного попиту не дає суттєвих прибуткiв і має, в першу чергу, соціальне, а не комерційне значення. Василь ЗУБАЧ, «День»

Як ГАЗ-21 потрапив у річку?

Наприкінці травня цю машину було угнано з гаража біля будинку на вулиці Пожарського в Кіровограді. Як пояснили правоохоронці, злодії, наїздившись вдосталь, вирішили подивитися, як автомобіль тонутиме. Недовго думаючи, взяли та й зіштовхнули машину в озеро.

Через кілька днів після цього випадку працівники карного розшуку Кіровоградського міського управління та УДАІ УМВС області затримали двох осіб — раніше судимого 42-річного громадянина республіки Молдова та 20-річного місцевого жителя. Під час слідства було доведено їхню причетність до угону «Москвича» від Колгоспного ринку і «Жигулів» з вулиці Гоголя, а також крадіжки «Ніссана» від будинку на вулиці Куроп'ятникова. Можливо, за цим дуетом є й інші грішки, та це вже покаже слідство.

Автомобільні крадіжки вважаються одним із найприбутковіших злочинних промислів. Вони добре продумані й підготовані, а отже, складні при розкритті. Проте кіровоградській міліції вдалося розкрити ряд угонів та крадіжок автотранспорту, скоєних як у нинішньому, так і в минулому та позаминулому роках. Приміром, у Світловодську затримано трьох раніше судимих мешканців Кременчука, які з нічних вулиць міста здiйснили три угони легковиків. Володимир ПОЛІЩУК

Угорці готові поділитися передовими технологіями

Між Україною та Угорщиною відзначено спад товарообороту, — констатував під час відкриття у Львові українсько- угорського бізнес-форуму радник з економічних питань Посольства Угорської Республіки в Україні Андраш Жолнаї. За чотири місяці угорських товарів у нашу країну ввезено на 60% менше. Угорський дипломат доволі скептично висловився і з приводу створення в Україні вільних економічних зон. За його словами, українські чиновники можуть дозволити, а можуть і не дозволити вкласти гроші. Очевидно, саме це є причиною того, що досі в Україну вкладено лише 44 мільйони угорських інвестицій, зареєстровано лише 400 спільних підприємств. З них реально випускають продукцію не більше п'ятої частини. Відносно непогано Угорщина співпрацює зі Львівською областю — принаймні вона є найбiльшим іноземним інвестором на Львівщині. За словами заступника глави Львівської облдержадміністрації Ярослава Гадзала, область зацікавлена в угорських високих технологіях переробки сільськогосподарської продукції, співпраці в птахівничій та тваринницькій галузях щодо використання селекційно-генетичних здобутків та досягнень угорської комбікормової промисловості. Олександр СИРЦОВ, «День»

Міні-пекарням доведеться за себе постояти

Головний державний санітарний лікар Луганської області Анатолій Докашенко заборонив виробництво хліба та хлібобулочних виробів у міні-пекарнях та їх реалізацію в невстановлених і необладнаних місцях. Таке рішення обгрунтовано отриманими результатами санітарно-гігієнічних обстежень міні-пекарень. Часто хліб продається з брудних лотків і контейнерів на зупинках транспорту, а самі продавці грубо порушують терміни проходження медоглядів. Тим часом в області зберігається складна епідемічна ситуація. Захворюваність на бактерійну дизентерію в першому кварталі збільшилася більше ніж наполовину, а на туберкульоз — на третину. Ця звістка породила серед окремої частини населення невдоволення, оскільки за прийнятою забороною городяни вбачають народження дефіциту хліба та хлібобулочних виробів, а також їх подорожчання. Перший заступник глави облдержадміністрації Микола Гапочка ці чутки спростовує, запевняючи, що керівництво області тримає питання виробництва борошна, хліба та ціноутворення під постійним контролем. Як заявив Гапочка, Луганській області вже виділено з Держрезерву 15 тисяч тонн зерна, котрих бракує до нового урожаю. Всі виробники борошна та хлібобулочних виробів забезпечені сировиною повністю. Алла АНТИПОВА, «День»

У підпіллі — «виробник» отрути

Один підприємець на підпільному заводі біля залізничного вокзалу в Хмельницькому налагодив виробництво якоїсь отрути, що буцімто «найефективніше паралізує нервову систему жука (колорадського) і позбавляє його можливості розплоджуватися», — розповів «Дневі» Василь Калінійчук, перший заступник начальника міжрайонного головного відділу податкової міліції. Організувавши гуртову торгівлю харчовою сіллю, цей молодий підприємець дурив податківців. Отож, В.Калінійчук з підлеглими прибув на місце і там, крім солі, вони знайшли 15 тисяч пляшок, якісь наклейки, на яких по-різному щось було написано латиницею, а на всіх — жук. Були там і бочки з препаратами. Підприємець каже, що цю «хімію» за 5,2 гривні за штуку на продовольчому ринку збуває загін дрібних торговців. В.Калінійчук звернувся до керівників відповідних служб, аби вони дали експертну оцінку цьому товарові підпільного виробництва, але вони йому відмовили. Тоді податківець вдався до опитування покупців на ринку. «Жук аж казиться, картоплі немає, а мене нудить і голова болить», — почув він разом із словами ненормативної лексики від одного з опитаних. Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»

Славутич у зливі природної «надзвичайщини»

Досі Славутич ліквідовує наслідки стихії, що обрушилася на нього минулого четверга. Зі страшною силою на місто енергетиків навалилася ураганна грозова злива в поєднанні з градобоєм. Це перше дуже відчутне стихійне випробування за свою 11- річну історію місто перенесло гідно, але не без втрат. Люди, які потрапили в пік водотоку, буквально уплав пересувалися вулицями. Машини плавали в нижніх гаражах і провалювалися під асфальт, вибиті шибки вікон і грядки, що перетворилися на брудну суміш біля котеджів, — це ще півбіди. А от втрати від підтопленого дитсадка й інших об'єктів, які вимагають капітального ремонту, наскрізь просякнутих водою квартир, порушеного телефонного зв'язку та інших комунікацій оцінити поки важко. Це буде зроблено пізніше. Міська надзвичайна комісія на своєму засіданні детально розглянула нинішню ситуацію, внаслідок якої завдано значні матеріальні збитки суб'єктам підприємницької діяльності, підземним інженерним мережам і житловому фонду міста. Прийнято рішення звернутися до голови Київської облдержадміністрації, обласної комісії з надзвичайних ситуацій і Національної компанії «Енергоатом» з проханням про відшкодування збитків міському господарству від стихійного лиха. Володимир КОСТЕНКО

Газета: 
Рубрика: