Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чи поповниться «список Магнітського» українськими чиновниками?

У США розпочато збір підписів на підтримку Павличенків
30 січня, 2013 - 13:10
ДНЯМИ НА САЙТІ БІЛОГО ДОМУ БУЛО ЗАРЕЄСТРОВАНО ПЕТИЦІЮ НА ЗАХИСТ ДМИТРА І СЕРГІЯ ПАВЛИЧЕНКІВ, У НІЙ ІДЕТЬСЯ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ПОПОВНЕННЯ «СПИСКУ МАГНІТСЬКОГО» УКРАЇНСЬКИМИ ЧИНОВНИКАМИ, ЯКІ ПРИЧЕТНІ ДО ФАЛЬШУВАННЯ СПРАВИ ПАВЛИЧЕНКІВ / КОЛАЖ З САЙТА WHITEHOUSE.GOV

На сайті Білого дому США вже п’ятий день проходить збір підписів на підтримку Дмитра і Сергія Павличенків, яких звинувачено у вбивстві київського судді. Про цю неоднозначну і суперечливу справу «День» писав 27 листопада, 2012 року. У разі отримання необхідної кількості голосів у 30-денний термін — а це 100 тис. — адміністрація США зобов’язана дати офіційну відповідь на це звернення.

Петицію під назвою «Про звільнення несправедливо засуджених до довічного ув’язнення Павличенків та розширення сфери «закону Магнітського» на Україну» було зареєстровано 26 січня. На час підготовки матеріалу під нею вже підписалося 2 тис. 85 осіб.

В документі йдеться про те, щоб заборонити в’їзд до США людям, які на думку авторів причетні до «фальшування справи Павличенків, порушення прав і свобод, кримінальної фальсифікації справ, тортур». Як наголошується в петиції, це — «екс-міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, суддя Бондаренко, начальник Департаменту громадської безпеки МВС Олексій Крикун, начальник ГСУ МВС Василь Фаринник, слідчий Рибка та інші особи...», які відмовилися прийняти «докази невинності Павличенків та засудили їх до довічного ув’язнення». Водночас, там також сказано про те, щоб «заморозити фінансові рахунки в банках США перелічених осіб», а також про проведення розслідування щодо підкупу голландською компанією прокурорів, суддів та правоохоронців, які мають відношення до цієї справи.

До речі, раніше, щоб отримати відповідь від американської влади, потрібно було набрати лише 25 тис. відгуків. Поріг, який зараз становить 100 тис., було підвищено кілька тижнів тому, щоб уникнути відповідей на необѓрунтовані запити. Між тим, ці зміни не торкнулися іншої петиції, в якій підписанти закликають Білий дім занести чиновників, які проголосували за «закон Діми Яковлєва», який забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей до «списку Магнітського».

Адвокат сім’ї Павличенків Тетяна ШЕВЧЕНКО лише днями дізналася про цю петицію. «Важко сказати, наскільки це є ефективним, — поділилися з «Днем» пані Тетяна. — Особливих надій не покладаю на це. Адже якщо процес непрозорий, то це не має жодного значення для вирішення історії моїх підзахисних».

Скептично до цієї петиції ставиться і юрист-міжнародник Володимир ВАСИЛЕНКО. На його погляд, це — неефективно і американська влада не застосує «список Магнітського» на українських чиновників. За його словами, «більший вплив мало би звернення до Європейського суду з прав людини».

«Українці чомусь сподіваються, що хтось їм допоможе за кордоном. І замість того, щоб влаштовувати системні протестні акції тут, з метою тиску на тих чиновників, які причетні до порушень прав людини, вони звертаються за кордон. Це свідчить про те, що ми маємо споживацьку ментальність — хтось за нас щось зробить», — вважає пан Володимир.

Ігор САМОКИШ, «День»
Газета: 
Рубрика: