Луцьк був тим містом, у якому 10 років тому відбулася перша презентація книжки, що дала назву не тільки наступному проектові і розпочала таку тепер популярну Бібліотеку «Дня», а зробила значно більше. Книжка ця має назву «Україна Incognita», а за час, що минув від її першої презентації та першого візиту «Дня» на Волинь, українська історія для наших громадян стала і ближчою, і зрозумілішою. Без перебільшення можна сказати, що в Луцьку щороку чекають на день «Дня», і вже склалося коло однодумців, у якому чимало відомих представників волинської інтелігенції, коло співрозмовників, котрі раді можливості почути і бути почутим і зрозумілим.
Десять років тому «День» приймали у тоді ще Волинському державному університеті імені Лесі Українки, а віднедавна заклад має і нову назву, і новий статус — Східноєвропейський національний університет. І до цих змін не просто на вивісці, а й в умах колективу вишу значною мірою прислужився «День», про що ректор університету професор Ігор Коцан розповів в інтерв’ю, опублікованому в учорашньому номері газети. Головний редактор «Дня» Лариса Івшина є багаторічним активним членом Наглядової ради університету, чергове засідання якої також відбудеться сьогодні. Йому передуватиме відкриття фотовиставки «Дня»-2012 — у Луцьк приїхало понад півсотні найкращих світлин учасників XIV Міжнародного фотоконкурсу, які торік отримали нагороди в різних номінаціях. Шанувальники фотомистецтва, а їх немале коло, зможуть побачити Україну в ракурсі фотооб’єктивів згуртованої «Днем» спільноти професіоналів та аматорів та проголосувати за найкраще, на їхню думку, фото. Але не менше волиняни чекають розмови і про новинку з Бібліотеки «Дня» під назвою «Бронебійна публіцистика». Адже справді, як пише представлений у цій серії книжок Микола Хвильовий, бути сьогодні українцем — це справа не крові, а вибору. Актуальними залишаються й думки, висловлені нашими земляками Уласом Самчуком та В’ячеславом Липинським. Книжки «Дня» мають уже чимало навчальних закладів Волині, багато вчителів, яким їх подарував благодійний фонд голови Наглядової ради Східноєвропейського університету імені Лесі Українки Ігоря Палиці «Новий Луцьк».
— Кожна нова зустріч із головним редактором газети «День» — це знайомство з енциклопедією України у світлинах та актуальною публіцистикою, — розповідає автор і експерт «Дня», доцент Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, кандидат філологічних наук Олена МАЛАНІЙ. — Це не просто виставка світлин, це і можливість конструктивної розмови про Україну, про її сьогодні й завтра, про перспективи і реальні справи, про проблеми і досягнення, про людей, що творять історію. Зустріч з Ларисою Івшиною неминуче провокує присутніх і на роздуми про якісну журналістику і публіцистику. Адже новим успішним проектом газети «День» стала серія «Бронебійна публіцистика», що об’єднала під своїм брендом думки відомих письменників, діячів культури, політиків про сучасну їм Україну. Статті Франка, Куліша, Костомарова, Драгоманова, Вороного, Ольжича, Липинського, Хвильового, Маланюка, Самчука, Шевельова та інших залишаються актуальними і сьогодні й можуть слугувати дороговказом для тих, хто намагається зрозуміти закономірності усіх державотворчих, суспільних, політичних процесів, провести відповідні паралелі та врахувати помилки. «Бронебійна публіцистика» — це можливість пробудити спляче суспільство, заручившись роздумами відомих і авторитетних українців, адресованих нам, їхнім нащадкам.