Австрія має намір запросити українських фахівців та чиновників, аби поділитися досвідом з проведення різних спортивних заходів світового масштабу. Про це повідомив торговий радник Посольства Австрії в Україні Георг Постль на прес-конференції в Києві, присвяченій чемпіонату світу з гірськолижного спорту-2013, який триває в Австрії (Шладмінг) з 4 по 17 лютого.
У свою чергу представник Австрійського національного офісу з туризму «Реклама Австрії» Георг Капус зазначив, що за минулий рік Австрію відвідало понад 90 000 туристів з України, що удвічі більше, ніж 2007 року.
Пан Капус повідомив, що українські туристи відвідують Австрію переважно взимку. 66,4% ночівель припадає на зимовий сезон, лише 32,6% — на літній. Найпопулярнішими місцями Австрії для українців є Тироль, Зальцбург, Відень. Загалом Австрію торік відвідало 123 млн осіб (населення Австрії — 8 млн осіб).
Торговий радник посольства Австрії Георг Постль зазначає, що зараз серед українців також популяризуватимуть ще одне «прекрасне місце для відпочинку» — землю Штирія, де знаходиться Шладмінг, у якому триває чемпіонат. Столицю землі місто Грац 2003 року було проголошено культурною столицею Європи.
Запорукою розвиненого туризму в Австрії є, крім гостинності цієї країни, «система, яка функціонує», каже пан Капус.
«В Австрії систему туризму побудовано як піраміду: знизу знаходяться 10 тисяч австрійських турагенцій, вище — туристичні бюро, які представляють окремі регіони, міста, далі розташовані представництва земель Австрії, і на найвищому рівні — національна організація з туризму. Крім того, у Палаті економіки Австрії є відділ, який відповідає за туризм у країні», — розповідає австрійський чиновник.
Пан Капус, порівнюючи популяризацію туризму Австрії та України, звертає увагу на те, що про Україну дуже важко знайти інформацію. Про це він знає із власного досвіду. «Напередодні проведення прес-конференції я шукав у Інтернеті потрібну мені інформацію про Україну. Це виявилося дуже важко. Отже, турист, який збирається приїхати в Україну, не може в одному місці знайти всю інформацію, яка йому потрібна», — каже представник «Реклами Австрії». Тож австрійці радять і Україні створити таку собі «міцну національну агенцію, яка б професійно представляла Україну за кордоном, без чого про проведення Олімпіади 2022 року в Україні не варто й говорити».
Австрійська національна організація з туризму фінансується з боку як держави, так і туроператорів. «Наш річний бюджет сягає 140 мільйонів євро. З них 32 млн надходять з Палати економіки Австрії, 22 — від турагенцій, решта — від усіх земель Австрії».
Пан Постль каже, що Австрія прагне ділитися з Україною досвідом з розвитку туризму: «Незабаром ми запросимо експертів, щоб вони оцінили, як проводить підготовку Австрія до різних чемпіонатів світового масштабу. Можливо, це допоможе Україні, адже вона збирається подавати заявку на проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року». На його думку, незалежно від намірів щодо проведення Олімпіади, Україна має розбудовувати інфраструктуру для відпочинку, зокрема в Західній Україні. «Прийшов час, щоб українські туристи пізнавали не лише Австрію, а й свою країну. Україна може й не виграти заявки на Олімпіаду, але інфраструктуру будувати все одно потрібно. Як кажуть, надія вмирає останньою», — підкреслив торговий радник посольства Австрії.