Таланти у нас є! Це ще раз засвідчив минулорічний дебют цього мистецького заходу, організованого Благодійним фондом «ВІВАТ-АРТ» і приуроченого до ювілею видатного українського композитора сучасності, Героя України Євгена Станковича і проведений під патронатом самого маестро («День», №77, 2012 р.) Понад 500 учасників з усіх областей й зарубіжних країн — цей ефектний підсумок не залишив тоді організаторам вибору: конкурс має жити далі!
Цьогоріч із 22 по 30 квітня в Києві відбудеться вже другий Міжнародний інструментальний конкурс (традиційно під патронатом Євгена Федоровича Станковича). Учасниками турніру зголосилися стати біля п’яти сотень виконавців із України, Росії, Білорусі, країн Балтії, Китаю, Південної Кореї. Широка амплітуда вікових груп (молодша — до 18-ти років із чотирьох вікових категорій, і старша — від 19 до 32 років) афішують демократичний підхід організаторів до виконавського контингенту. Успішно апробований на попередньому турнірі склад журі в основному залишиться незмінним: головуватиме сам Євген Станкович, а співголова — генеральний директор Національної філармонії України Дмитро Остапенко. В номінації «Струнні інструменти й камерні ансамблі головним «суддею» виступатиме професор Анатолій Баженов, народний артист України, завідувач кафедри скрипки НМАУ.
У номінації «Фортепіано, фортепіанні ансамблі» співголовами журі будуть ректор Київської дитячої академії мистецтв, академік АМУ Михайло Чембержі та завідувачка кафедри камерного ансамблю Білоруської державної музичної академії Галина Некрасова.
Заслужений артист України, доцент НМАУ Микола Кононов очолить журі в категорії «Духові та ударні інструменти», доцент НМАУ Валентина Петренко — в номінації «Народні інструменти, ансамблі та оркестри».
Виступи солістів — піаністів, скрипалів, віолончелістів — у категорії «Гра з оркестром» супроводжуватиме Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України під орудою заслуженого діяча мистецтв України Миколи Лисенка.
Всі тури проходитимуть в залах НСКУ, у Російському центрі науки і культури, в Концертному залі Економічного університету та Ліцеї міжнародних відносин.
Як і в реалізації інших своїх мистецьких проектів, Благодійний фонд «ВІВАТ-АРТ», очолюваний відомою піаністкою та педагогом Світланою Сухомлиновою, залучив і на цей раз до співпраці авторитетних партнерів — Національну спілку композиторів України, Представництво Росспівробітництва в Україні. Фінансову підтримку конкурс розраховує отримати від КМДА та компанії ООО «Семпал», а газета «День» першою інформувала про конкурс у минулому році і нині є медіа-партнером цього музичного змагання .
Безперечно, цей великий мистецький проект одночасно ставить й успішно розв’язує багато стратегічних завдань. Це і заохочення юних музикантів до оволодіння виконавською майстерністю, це і знайомство конкурсантів із сучасною академічною музикою українських композиторів, це і надання значній масі талановитої молоді унікальної можливості до безпосереднього спілкування із видатним класиком сучасності Євгеном Станковичем. Та насамперед — це виховання майбутньої творчої еліти України.
— Для мене велика честь, що так багато талановитих виконавців хочуть прийняти участь у конкурсі, — розповідає Євген СТАНКОВИЧ. — Хочу подякувати й викладачам, які продовжують високі традиції академічної музики, навчаючи молодь. Я вважаю, що потрібно проводити різні конкурси, і впевнений, що кілька «зірочок» засяють й у нас. Добре, що академічна музика сьогодні привертає увагу молоді. Бо серйозне мистецтво виконує велику місію і важливу функцію в суспільстві — звертається до сердець і душ людей»!