Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як перейти брід?

11 червня, 2013 - 15:17
ФОТО РЕЙТЕР

Нинішня повінь — одна з найсильніших в історії Чехії. Влада Чехії виділить на ліквідацію її наслідків близько $270 млн. За словами прем’єр-міністра Петра Нечаса, влада також має намір попросити в Єврокомісії додаткову допомогу з фондів ЄС.

Тим часом співробітники аварійних і рятувальних служб продовжують цілодобове чергування. Їхнє головне завдання — евакуація населення з небезпечних районів. Однак багато хто відмовляється залишати свої будинки, повідомляє телеканал Euronews. У Празі згадують повінь 2002 року, яка забрала життя 17 осіб. Згідно з офіційними даними, жертвами нинішньої повені у Чехії стало семеро осіб. Проте не виключено, що ця цифра може збільшуватись. У багатьох населених пунктах немає електрики. Відчувається брак питної води.

Містечко Залезліце полишили сотні мешканців. У центральних і в південних районах Чехії повінь, правда, пішла на спад. Рівень води та швидкість течії річок зменшуються. Епіцентр повені повільно зрушується до північних районів країни. Рух на десятках шосейних доріг зупинено, в деяких районах відсутнє залізничне сполучення. Разом із Чехією повінь захлеснула і сусідню Австрію та Німеччину. В Німеччині на боротьбу з наслідками повені було виділено 100 млн євро. Федеральний канцлер Ангела Меркель повідомила, що обсяг допомоги надалі може збільшуватись. Водночас австрійський уряд пообіцяв, що незалежно від того, скільки знадобиться грошей, їх знайдуть. Загалом, у Центральній Європі від водної стихії загинуло 12 осіб.

Газета: 
Рубрика: