Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Велозаїзд «на трамвайних рейках»

У Сімферополі пропагують екотранспорт
8 листопада, 2012 - 00:00

Недільного ранку 4 листопада велосипедисти Сімферополя зібрались на Привокзальній площі, щоб узяти участь у Першому трамвайному велозаїзді за маршрутом трамвая №1, який діяв у кримській столиці з 1914 по 1926 рік. Приємною несподіванкою стала кількість учасників — їх було понад 70, і погода, що змінила зливу на теплий сонячний день. Рівно о 10 годині, після того, як пробили куранти головної вежі Сімферополя, колона велосипедистів вийшла на маршрут, тимчасово зупинивши рух громадського транспорту на бульварі Леніна. До прохання організаторів рухатись по три особи в колоні велосипедисти не дослухались, заповнивши всю дорожню смугу. Загальний темп їзди був доволі спокійним, незважаючи на те, що, судячи з екіпірування, в заїзді брали участь і професійні велосипедисти. Люди на вулицях міста усміхались і махали спортсменам, а велосипедисти, які проїздили повз них, із цікавістю розглядали своїх «колег». Фінішували учасники щасливі і рум’яні від швидкої їзди і теплого сонця. На пам’ять усім запропонували написати побажання на карті-маршруті. Тамара ПЛЕШКО, голова Рескомітету АРК з питань транспорту і зв’язку при Молодіжному уряді, зазначила «Дню»: «Ми бачимо, що ідея сподобалась. Наразі займаємося створенням ініціативної групи велосипедистів. Процес пішов: у декого вже є напрацювання плану велодоріжок по місту, ми це обговорюватимемо, представлятимемо. Відкрити першу велодоріжку в Сімферополі плануємо на початок велосипедного сезону 2013 року».

КОМЕНТАРІ

Микола ДРУЧИНІН, заступник голови Рескомітету АРК з питань транспорту і зв’язку:

— Ми вибрали цей маршрут тому, що минуло 35 років Сімферопольському музею трамвая і тролейбуса, розташованому в тролейбусному парку. Трамвай — екологічно чистий вид транспорту і велосипед — теж. Цим ми спробували звернути увагу Сімферополя і Криму на те, що треба розвивати екологічні види транспорту, адже це не лише засіб пересування, але і спорт, і спосіб відволікти людей від непотрібних справ. Нині в республіці велоспорт набуває дедалі більшого значення, провідним у цьому є місто Євпаторія. Від заїзду у мене найкращі враження, я сам пройшов весь маршрут. Радію з того, що був у золотій середині з молоддю, а не ззаду, хоча вже багато років не сідав на велосипед.

АНДРІЙ, учасник заїзду:

— Було добре, але мало. Хотілося б збільшити маршрут кілометрів до 50. Дещо кульгає організація: люди звикли кататися самі по собі, тому творили що хотіли. Треба, щоб більше людей приєднувалось до подібних заходів, адже у всьому світі користь велосипеда зрозуміли вже давно. У нашому місті, порівняно з минулими роками, велоспорт значно розвинувся: активно продаються велосипеди, велосипедисти стають грамотними, водії більше поважають велосипедистів як учасників дорожнього руху. Ще десять років тому ніхто не звертав уваги на нас, а зараз уже дослухаються.

АНТОН, учасник заїзду:

— У Криму величезні перспективи розвитку велоспорту. З кожним роком велосипедистів стає дедалі більше. Я намагаюся залучати до цього спорту своїх друзів. Здебільшого їжджу на роботу, але інколи виїжджаю з друзями за місто. Такі заходи, як сьогодні, треба проводити частіше, щоб показувати всім, що нас багато. Що нас більше, то більше уваги на нас зверне влада, а на дорогах ставитимуться як до учасників дорожнього руху, наприклад, не підрізатимуть. Велосипедистам хотілося б побажати дотримуватись правил дорожнього руху. Щоб до нас шанобливо ставились, ми маємо підвищувати свій рівень знань правил, бути ввічливими.

Тетяна АВДАШКОВА, Сімферополь
Газета: 
Рубрика: