Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Херсонці чекають від міської ради серйозних рішень»

Попри це, депутатський корпус не може зібратися на сесію майже два місяці
4 липня, 2013 - 11:08

З жовтня минулого року колишній міський голова Херсона Володимир Сальдо став народним депутатом України. Відтоді політичне життя в обласному центрі стало значно жвавішим. Дедалі частіше почали говорити про потенційних кандидатів у крісло мера, про сфери впливу керівництва облдержадміністрації та колишнього градоначальника, а ще — про дату виборів. Спочатку ходили чутки, що вони відбудуться у квітні-травні 2013-го, тепер же називаються вересень-жовтень. Зрозуміло, що затягування з датою напряму залежить від єдності провладної більшості — як в ОДА, так і в міській раді. А точніше — справа в єдиному кандидатові від Партії регіонів, з яким у Херсоні поки не визначилися. Місцеві експерти й деякі ЗМІ називають кілька прізвищ, однак їх «зручність» для всіх — питання дуже спірне.

Кулуарні ігри, які веде влада, негативно позначилися на ефективності роботи херсонської міської ради. Т.в.о. міського голови Зоя Бережна не має належної підтримки серед депутатського корпусу, зокрема й серед однопартійців з ПР. І хоча пані Бережна намагається зробити місто охайним і доглянутим, проводячи різноманітні акції з благоустрою, в очах городян вона не стала тим серйозним керманичем, якому можна довіряти. Крім того, вже близько двох місяців в.о. міського голови не може зібрати депутатів на пленарну сесію. Чергове засідання мало відбутися 26 червня, але знову було перенесено — через відсутність кворуму (офіційна причина — багато народних обранців перебувають у відпустках). Тим часом, відтягування сесії заважає розглянути низку важливих для міста питань: розробка містобудівної документації, затвердження концепції розвитку та переліку парків і скверів, внесення змін до Програми реформування ЖКГ, питання щодо створення Центру надання адміністративних послуг Херсона та внесення змін до структури апарату Херсонської міської ради. У ситуації, що склалася, група депутатів з фракцій «Батьківщина», «УДАР» та КПУ написали заяву до Зої Бережної. У документі, підписаному керівниками згаданих фракцій, депутати стверджують, що «готові взяти участь у пленарному засіданні сесії» і вимагають від в.о. міського голови «виконати норми Регламенту міської ради і в найкоротші терміни провести засідання XXVII сесії». Однак поки що дата наступної сесії не визначена.

КОМЕНТАРI

Володимир МИКОЛАЄНКО, голова фракції «ВО «Батьківщина» в Херсонській міській раді:

— На нашу думку, члени територіальної громади Херсона не можуть бути заручниками кулуарних ігор всередині більшості у міській раді, сформованій навколо Партії регіонів. Херсонці чекають від міської ради прийняття цілої низки серйозних рішень. Серед них — фактичний дозвіл на приватизацію кімнат у гуртожитках ВАТ «Херсонські комбайни» їх мешканцями та забезпечення прозорості виділення земельних ділянок через прийняття відповідного Положення. Ці питання пройшли обговорення на засіданнях всіх постійних комісій ради, і їх було винесено на пленарне засідання. Крім того є невирішеною ціла низка питань в сфері ЖКГ, що заважає місту якісно готуватися до опалювального сезону та вчасно проводити ремонти згідно з титульним списком. Через все це сесія міської ради має бути скликана негайно.

Також у ході зустрічі, яка відбулася минулого тижня, депутати вимагали від Бережної ще до засідання сесії зупинити дію двох рішень виконкому міської ради — про скорочення робочого часу медиків і підвищення тарифів на вивіз сміття. Перше з них не тільки зменшує рівень оплати праці медичних працівників, але і значно знижує якість медичного обслуговування городян. Більше того, таке рішення мала приймати виключно сесія міської ради. Тому воно повинно бути скасоване. Не дотримана процедура і при підвищенні для херсонців тарифів на вивезення та утилізацію сміття.

Ігор КОЗАКОВ, голова фракції Партії регіонів у Херсонській міській раді:

— Я не бачу нічого критичного в тому, що сесія не відбулася вчасно. Опозиційні депутати, як і має бути, критикують владу. Але така практика вже була і минулого року. Тоді теж була перерва в роботі у зв’язку з відпустками. Гадаю, що в серпні у нас буде дуже плідна робота щодо земельних питань. Щодо кризи, то про неї можна буде говорити десь у жовтні. Якщо до цього часу міська рада не працюватиме — оце вже буде велика проблема. А наразі я не бачу таких проблем у життєдіяльності міста, які вимагали б негайного вирішення на сесії. Як голова фракції, я не «ламатиму» людей через коліно. На засіданнях нашої фракції часто йдуть гострі суперечки щодо тих чи інших рішень, звинувачення в бік міського голови, в мій бік чи інших партійців. Думки лунають різні, але головне, що ми матимемо в результаті. Відповідно, часто лунають чутки про розкол у фракції. Однак ці чутки значно перебільшені.

Артем СОПОВ, політолог:

— Пленарне засідання сесії Херсонської міської ради може не відбуватися з двох причин: або цього не хочуть самі депутати, або — виконувач обов’язків очільника міста. Фактор депутатського неробства я відкидаю, тому що за два безсесійних місяці накопичилося багато майнових питань. Отже, є зацікавлені сторони у його проведенні. До речі, це припущення непрямо спростовує депутатське небажання проводити сесію. А якщо засідання не хоче проводити міське керівництво, то напрошується висновок, що можуть бути винесені і проголосовані питання, які не влаштовують когось впливового з найближчого оточення міського керівництва. А це означає, що частина депутатів із найбільшої у міськраді фракції Партії регіонів, без участі яких не може відбутися жодне позитивне голосування, готові відкрито виступити проти управлінських рішень міської команди. Якщо ж «підкилимні» перемовини не дадуть позитивного результату, то ми маємо всі шанси отримати наприкінці липня містечкову політичну кризу, у вигляді недотримання законодавчих та регламентних вимог щодо термінів проведення пленарних засідань.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 
Рубрика: