Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Рожева сакура запрошує помріяти»

Уперше в Україні видатні майстри японського традиційного танцю виступатимуть із інтерактивними концертами у трьох містах
7 листопада, 2012 - 00:00
ФОТО НАДАНО ПОСОЛЬСТВОМ ЯПОНІЇ

З нагоди вшанування 20-річчя дипломатичних відносин між Україною та Японією посольство Країни Вранішнього Сонця продовжує посвячувати українців у таємниці японської душі, яка неприкритою постає перед нами в традиційному предковічному мистецтві.

Після розкриття деяких секретів Шляху чаю видатним майстром Сен Ѓеншіцу у вересні в Києві, за програмою місяця культури Японії в Україні до нас завітає славетний японський танцюрист Нішікава Міносуке, продовжувач традицій школи Нішікава, син Нішікава Сендзо, який має статус національного надбання Японії, та продемонструє традиційні японські танці ніхон-буйо.

«Коли японець одягає кімоно, накладає грим та відображає щось у русі, він розповідає японську історію. Традиційне мистецтво нашої країни — це розріз, в якому можна бачити японців у їхньому справжньому вимірі», — зазначає пан посол Японії в Україні САКАТА Тоічі.

Ніхон-буйо належить до класичних елітарних жанрів мистецтва й об’єднує в собі танець, тетральне мистецтво, музику та співи. Як розповів «Дню» японський дипломат ОНО Коджі, навіть на батьківщині не кожен японець у своєму житті може потрапити на це дійство, позаяк високе мистецтво ніхон-буйо історично було привілеєм вищих соціальних станів і недоступним для простих громадян. Але попри те, що зараз немає таких перепон, воно традиційно відокремлене від масової культури.

Як каже пан посол, подібно до чайної церемонії, в основі ніхон-буйо — чотири принципи: краса, простота, простір і тінь. А мета танцю — привести людину до гармонії, урівноважити її розум, тіло та емоції, які невпинно піддаються деструктивному впливу швидкоплинного світу.

В Японії налічується понад 200 шкіл традиційного танцювального мистецтва, але найбільшими серед них є п’ять. В Україні покажуть танці трьох основних напрямків — Нішікава, Ханаягі та Фудзіма. Їх представлятимуть очільники цих шкіл — нащадки видатних засновників — уже згадуваний Нішікава Міносуке, а також Ханаягі Сасакімі й Фудзіма Ранко.

Головний танець під назвою «Стара сосна» продемонструє Нішікава Міносуке. Останній має бути спільним танцем усіх трьох майстрів і матиме назву «Три ляльки».

Концерти відбудуться 8 — 9, 11 та 13 листопада в Києві, Львові й Донецьку. Утім, як уточнюють у посольстві, це будуть не просто концерти, а інтерактивні демонстрації-лекції, в яких охочі зможуть взяти участь.

Виступи прийматимуть Український дім у Києві (початок о 19.00), Театр ім. Марії Заньковецької у Львові (18.00) та Музично-драматичний театр у Донецьку (19.00). Вхід за запрошеннями, які можна отримати в Посольстві Японії в Україні, Українсько-японському центрі НТУУ «КПІ» й у місцях проведення заходів.

Марина КУЧУК, «День»
Газета: 
Рубрика: