Серію програм про театр поєднав «Третій дзвінок». Його автором і ведучою є театрознавець Наталка Грабченко, яка щосуботи і щонеділі запрошує глядачів у магічний світ театру.
У «Третьому дзвінку» будуть демонструвати телеверсії легендарних постановок, більшість з яких уже зійшла з репертуару Національного театру ім. І. Франка, Національного театру російської драми ім. Лесі Українки, Національної опери України, Київського театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра, Київського академічного Молодого театру, Національної оперети України. Також глядачі побачать найрезонансніші постановки Театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв» та багато ще вистав провідних колективів нашої країни.
Нагадаємо, Наталка Грабченко є не лише автором програми «Третій дзвінок», а й автором і режисером ста сорока (!) телеверсій театральних спектаклів абсолютно різних жанрів. Глядачі побачать вистави легендарного Сергія Данченка і скандального Андрія Жолдака, мудрих і досвідчених Едуарда Митницького та Михайла Резниковича, сучасних і авангардних Дмитра Богомазова, Олексія Лісовця, Станіслава Мойсеєва та Юрія Одинокого. Телеекран подарує незабутні зустрічі з корифеєм Богданом Ступкою, легендарною Адою Роговцевою, популярними Наталкою Сумською, Анатолієм Хостікоєвим, Богданом Бенюком, Віталієм Лінецьким, Володимиром Горянським та багатьма іншими улюбленими артистами. Перед початком показу постановок ведуча Н. Грабченко спілкуватиметься у студії з цікавими гостями — відомими акторами, режисерами, художниками, композиторами, з якими вестиме розмову про сучасний театр, про його минуле і майбутнє.
— Чи може телебачення відтворити театральну виставу точнісінько так, як ви її бачите в глядацькій залі? Не може! Але ми цього прагнемо. Як колись прагнули фотографи, які почали фіксувати театральне дійство на фотокамеру. Компромісний варіант? Так... Але ми, все-таки, можемо побачити театр. Гарний рецензент, коли пише про театральну виставу, так само повинен про це думати — читач, прочитавши його рецензію, повинен побачити цю виставу, — каже Наталка ГРАБЧЕНКО. — Так само і телебачення. Але до ТБ набагато більше вимог, бо воно має чимало можливостей (наприклад, поставити в залі п’ять камер і зафіксувати все з п’яти різних точок). І режисер в цьому випадку несе дуже велику відповідальність, тому що він диктує глядачеві — куди йому дивитися і що бачити. Тобто телевізійний режисер повинен чудово знати, розуміти, відчувати театральну виставу, відчувати саму дію. Тому що актори на сцені не сміються, не плачуть, не розмовляють — вони діють! Дія — це найголовніше, що є в театрі. І телевізійна версія здатна це передати. Ось це і є компромісний варіант фіксації театрального дійства, що нам дає уявлення про ту театральну виставу, яка вже відбулася і яка вже є театральною історією.
Зі ста сорока вистав чотири є безцінними, бо в них грає Богдан Сильвестрович Ступка! Це та мить, яка ніколи вже не повториться. Чудово, що ми її зафіксували, бо це вже назавжди.
Дебютом «Третього дзвінка» став спектакль «Лев і Левиця» Національного театру ім. І. Франка, в якому Богдан Сильвестрович зіграв роль російського класика Льва Толстого, а його партнеркою виступила Поліна Лазова (Софія Андріївна). Нагадаємо, в основі п’єси Ірени Коваль — незнані для широкого глядача сімейні колізії, точніше історія кохання, історія родинних стосунків письменника-класика та його дружини. У сюжеті п’єси використано щоденники Толстих, які подружжя писали протягом 48 років сімейного життя.
Про цю виставу, яка спочатку народилася у Молодому театрі, а потім з’явилася нова версія для великої сцени — франківської, про рік без Богдана Ступки розказав режисер і нинішній художній керівник Театру ім. І.Франка Станіслав Мойсеєв.
27 і 28 липня у рамках «Третього дзвінка» показали виставу «Не боюся сірого вовка» за Е. Олбі. Перед показом у студію приходила Ада Роговцева і згадувала, як режисер Андрій Жолдак ставив цю виставу, про партнерів — Богдана Ступку і Богдана Бенюка. А 3 і 4 серпня глядачів запросять подивитися одну з аншлагових постановок Театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв» — рок-оперу «Біла ворона» Ю. Рибчинського —Г.Татарченка. Її головна тема — подвиг французької дівчини Жанни д’Арк, яка очолила свій народ у визвольній боротьбі проти англійського поневолення під час Столітньої війни... Ролі виконують: Юлія Вдовенко, Ігор Рубашкін, Анатолій Хостікоєв, Богдан Бенюк, Наталія Сумська, В’ячеслав Сумський, Василь Мазур, Тарас Постніков, Юрій Ребрик, хореографічна група під керівництвом Дмитра Каракуца та актори Нового театру на Печерську (режисер-постановник вистави — Анатолій Хостікоєв).
Як запевняє телеведуча Наталка Грабченко, канал ТВі обіцяє глядачам неповторні зустрічі по вихідним із кращими виставами і людьми сучасного українського театру!