Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Письменник країни Дитинства

Учасники фестивалю до 90-річчя Грицька Бойка отримали книжки з «Бібліотеки «Дня»
31 жовтня, 2013 - 11:55
АВТОР ПРОЕКТУ АРТ-ДИРЕКТОР ХУДОЖНЬО-ВИСТАВКОВОГО ЦЕНТРУ «АРТДОНБАС» КАТЕРИНА КАЛІНІЧЕНКО ВРУЧИЛА РОДИЧАМ ПОЕТА Й АКТИВНИМ УЧАСНИКАМ ЗАХОДУ, КРІМ ЗБІРОК ПОЕЗІЇ ГРИЦЬКА БОЙКА, КНИЖКИ З «БІБЛІОТЕКИ ГАЗЕТИ «День» / ФОТО АВТОРА

Щирі дитячі вірші, смішинки, гуморески, малюнки, пісні, акторські замальовки — в Донецьку, а також у рідному селі Григорія Бойка Оленівці. В останні дні жовтня було реалізовано новий творчий проект, серед партнерів якого — газета «День». Спеціально до свята пам’яті українського «Грицька» до регіону завітали рідна донька та невістка поета (нагадаємо, «День» анонсував захід у № 194 від 25 жовтня).

У перший день заходу в Донецькому будинку працівників культури лунали пісні на вірші Григорія Бойка у виконанні не тільки дорослих солістів філармонії, а й маленьких дебютантів. Юні переможці конкурсу читців завзято декларували різножанрові твори письменника, театр ляльок вразив постановкою про виховательку дитсадочку та «мавпочку Зізі на одні кривій нозі», а студенти Донецького училища культури розсмішили і дорослих, і малих історіями про хлопчика, який завжди казав «ох», та хвалькуватого кота. Декорації сцени також були незвичайними — картини учнів Донецької художньої школи. Діти відобразили на полотні своє бачення улюблених персонажів із творів Грицька.

Автор проекту арт-директор художньо-виставкового центру «АртДонбас» та ведуча програми Катерина Калініченко зазначила, що наступним кроком буде реалізація ініціативи перейменування однієї з вулиць міста Донецька на честь Григорія Бойка. Вечір закінчився приємно: родичі поета й активні учасники заходу, окрім збірок поезії письменника, отримали в подарунок і книжки з «Бібліотеки газети «День».

Другого дня гостей вітало рідне село поета — Оленівка — на чолі з головою селищної ради Віктором Кучеренком. Між іншим, Оленівка славиться в Україні своїм борошном. Для доньки поета Світлани Луньової це був особливий день, бо вона вперше побувала на батьківщині тата: «Ніколи ще батьку не приділяли стільки уваги. У нашому домі справді завжди лунав сміх. Грицько Бойко був надзвичайно добрим, щирим і веселим. Ми мали щасливе дитинство. Тому враження, спогади про ці два дні на Донеччині залишаться зі мною назавжди».

«Колискова», «Соловейко», «На місточку» — прості дитячі пісні у виконанні співаків Донецької філармонії справили на мешканців села неабияке враження, а оленівські діти читали Грицькові скоромовки навіть краще за акторів училища культури. Не забули й поезію Богдани Бойко — онучки Григорія. А сільська бібліотека отримала подарунок від «Дня»: «Екстракти», «Силу м’якого знака», «Україна Incognita» та інші книжки.

Сповнена враженнями від двох насичених днів, невістка Григорія Бойка, головний редактор національного видавництва дитячої літератури «Веселка» Ірина БОЙКО, розповіла: «Коли на Батьківщині, де пуповина закопана, шанують нашого Григорія, — це особлива пам’ять. «Шахтарочка», «Ми з Донбасу», «Моя Донеччина» і ще чимало віршів він присвятив рідній землі, тому дуже приємно, що його край відповідає такою взаємністю».

Олександра ЧЕРНОВА, Донецьк — Оленівка — Донецьк
Газета: 
Рубрика: