Понад сто знімків Костаса Асіміса розкривають історію чернецтва та затворництва на землях грецького півострова Афон (також відомого як Свята Гора), який є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Автор виставки Костес Асіміс живе у Греції на Салоніках, але вже протягом 30 років піднімається до святих місць. Він є одним із небагатьох, кому дозволено в різний час перебувати на території Свято-Пантелеймонівського монастиря в окремій келії та фотографувати побут і природу Святої Гори. У галереї представлена частина фотографій, зроблених протягом трьох десятків років.
«Афон для мене — це життя, доброта, смиренність, терпіння. Я сподівався передати це людям, яким із багатьох причин ще не вдалося побачити красу півострова своїми очима, щоб вони відчули себе частиною цієї святині», — розповідає фотограф Костес Асіміс.
Палітра виставки дуже різноманітна: пейзажі афонської природи, візантійської архітектури XI—XII століть, портрети ченців та затворників, репортажна зйомка простого буденного життя мешканців гори (як вони печуть хліб, фарбують яйця, моляться, вмиваються, збирають урожай), репродукції ікон, мощей та старовинних дагеротипів, знайдених у зруйнованій лабораторії та відновлених Костасом.
«Подивившись експонати виставки, я зробив висновок, що фотограф знає, кого знімати, бо по очах людей видно, що вони йому довіряють, а відповідно й розкриваються у своїй простоті та чистоті», — зауважує протоієрей Георгій Гуляєв, прес-секретар Донецької єпархії УПЦ МП, куратор виставки.
Водночас у галереї, поєднуючи самітництво Афона та щиру чистоту дитячої віри, відкрито також дев’яту виставку дитячого малюнка «Православна моя Україна». Цього року проект Донецької єпархії обрав тему «За віру та Батьківщину». З понад 650 дитячих творчих рефлексій журі обрало 113 картин. Діти отримали нагороди та можливість представити свої творіння як експонати художньо-виставкового центру «Арт -Донбасс». Окремо була відзначена наймолодша учасниця конкурсу — чотирирічна донеччанка Ніка Ковнерістій. Географія конкурсу цього року вийшла за межі Донецької області: було надіслано кілька робіт із Харківщини та Чернігівщини.
Організатори проекту планують у майбутньому відкрити на Донеччині Музей дитячого малюнка як прототипи тих, що вже існують у Німеччині, Австрії, Франції.
Обидві виставки триватимуть до 4 березня.