Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

289 проти корупції. А решта?

Поіменне голосування за законопроект № 4556
14 травня, 2014 - 11:36
УЧОРАШНІЙ ВИСТУП КОМУНІСТА СИМОНЕНКА І ПОДАЛЬША СУТИЧКА ДЕПУТАТІВ СПРИЧИНИЛИ БІЛЬШЕ АЖІОТАЖУ, НІЖ УХВАЛЕННЯ АНТИКОРУПЦІЙНИХ ЗАКОНІВ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Український парламент цього скликання не такий вже й безнадійний. Нарешті почали працювати. Чи то під посиленим тиском громадськості (ініціатива Реанімаційний пакет реформ), чи то під натиском Кремля, депутати «стаханівськими» методами проводять справді важливі законодавчі зміни в країні. От і вчора Верховна Рада України прийняла низку важливих законодавчих рішень, зокрема таких, які раніше явно не знаходили підтримки більшості.

Зокрема йдеться про проект закону під реєстраційним номером 4556 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України». Цей закон, який учора більшістю був підтриманий у ВРУ, суттєво посилює фронт борців з корупцією. Відтепер всі корупційні порушення як у державному, так і в приватному секторі караються позбавленням волі ( до цього відповідальність корупціонерів була умовна — максимум звільнення з обраної посади). Також, згідно з положеннями законопроекту №4556, кримінально переслідується не лише той, хто вимагає хабаря, а й той хто пропонує, чи дає (не було взагалі передбачено відповідальності за дачу хабаря). Крім того цим законопроектом суттєво розширено можливості конфіскації злочинних доходів від корупції та регламентує зовнішній контроль та перевірку достовірності даних у деклараціях про майно, доходи та витрати... А чиновник, який вказав неправдиву інформацію у своїй декларації, несе як адміністративну так і дисциплінарну відповідальність.

Результати голосування виглядали наступним чином. 289 депутатів віддали свої голоси «за», один — «утримався», «проти» не проголосував ніхто, 58 зареєстрованих депутатів взагалі не голосували. Усього ж учора в парламенті працювало лише 348 народних депутатів з 450.

У фракційному розрізі голосування виглядало так: з досі найбільшої фракції Партія регіонів «за» боротьбу з корупцією проголосували лише сороки три народні депутати. І власне саме в цій фракції є той один, який «утримався» — Євген Карташов Фракція Компартії не дала жодного голосу взагалі. 25 народних депутатів з присутніх в залі не голосувала взагалі.

Натомість порадували провладні фракції. «Батьківщина» — 82 «За», 0 «Проти» і по нулю — «Утрималися» та «Не голосували». Згідно з даними письмової реєстрації під час голосування у залі засідань не були присутні 6 нардепів, а саме Сергій Власенко, Леся Оробець, Тетяна Слюз та Олег Лукашук. Відсутніми «числяться» на сайті ВРУ також Володимир Бондаренко та Віталій Ярема, які зранку учора-таки склали мандат народного депутата.

В УДАРі ситуація наступна: 35 «За», по нулю — «Утрималися» та «Проти». Разом з тим є такі, які не голосували. А це — Куніцин та Рябікін. Разом з головою фракції Кличком забули прийти або, швидше за все вставити картку у слот для голосування Оксана Продан та Наталя Агафонова.

Зі «Свободи» відсутніми на голосуванні цього закону виявились лідер фракції Олег Тягнибок, а також народні депутати Євген Мельник і Олег Гелевей.

З групи «Суверенна європейська Україна», до якої увійшли позафракційні депутати та екс-регіонали, свій голос не дав Юрій Благодир. У слотах не було карток Литвина, Ковач, Сергієнко, Хмельницького, Джиги, Жеребнюка.

Група «Економічний розвиток», до якої увійшли члени колишньої ПР, дала лише 26 голосів. З позафракційних депутатів за законопроект не проголосували екс-регіонали Васильєв, Горіна, Груба, Жванія, Богословська, Нечаєв, Опанащенко. І навіть бізнесмен — Констянтин Жеваго. Заголом же на голосуванні цього законопроекту не було третини позафракційників. Зокрема і кандидата в президенти Петра Порошенка...

Алла ДУБРОВИК, «День»
Газета: 
Рубрика: