Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Квест... Шевченковим словом

Львів’яни збагачують смислами Сад світового українства
3 червня, 2014 - 10:30
УЧАСНИКИ ГРИ ОТРИМАЛИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ПРИЗИ — «КОБЗАРІ» — ВІД «ПРОСВІТИ» ТА ПОЕТИЧНІ ЗБІРКИ ВІД УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЬМЕННИЦІ, ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦЯ, ПРОЗАЇКА, ДРАМАТУРГА І ПЕРЕКЛАДАЧКИ ВІРИ ВОВК, ЯКІ ВРУЧИЛА ІРИНА КЛЮЧКОВСЬКА / ФОТО МАР’ЯНА ПАВЛИКА

Поетичний квест «Сад Шевченкового слова» з нагоди 200-ліття Тараса Шевченка та 170-ліття Львівської політехніки організував Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка». Це перший у Львові захід, що завдяки Шевченкові й поезії об’єднав активну студентську молодь у літературній тереновій грі. Відбувся квест у всеукраїнській колисці національного духовного єднання — квітучому «Саду світового українства», за підтримки Музею народної архітектури і побуту «Шевченківський гай». Співорганізатор заходу — Народний дім «Просвіта» Львівської політехніки. В час, дуже складний до України, Шевченко, у рік його 200-ліття, ожив для нас у зовсім інших вимірах. Він вийшов із концертних залів і ступив на бруківки наших майданів і вулиць... Фактично період Революції Гідності та й нині, період оборони нашої держави від агресора проходить під знаком Шевченкового «Борітеся — поборете», — розповідає «Дню» ініціатор заходу, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Ірина КЛЮЧКОВСЬКА. — Невипадково ми вирішили розпочати і завершити акцію в «Саду світового українства», який ми висадили разом із головним редактором «Дня» пані Ларисою Івшиною, втіливши її ідею, ректором Львівської політехніки професором Юрієм Бобалом, міським головою Андрієм Садовим. Цей сад — символ єдності, духу і чину українців в Україні та за її межами, що всім нам зараз дуже і дуже потрібно!»

Як розповів «Дню» один із організаторів заходу Богдан Сиванич, участь у грі взяли чотири команди (в кожній — по п’ять осіб): «Патріоти» з Інституту будівництва та інженерії довкілля, «Дзюня» з Інституту гуманітарних та соціальних наук, «Гайдамаки» Інституту економіки і менеджменту та «Світло» з Інституту гуманітарних та соціальних наук. Кожна команда отримала спеціальний маршрут і завдання-питальник, котре організатори складали з питань, що здебільшого стосувалися творчості Шевченка».

Пізніше учасники і гості мали можливість поспілкуватися з лауреатом Шевченківської премії поетом і громадським діячем Ігорем Калинцем та поетесою і перекладачем Маріанною Кіяновською. Перемогла у грі команда «Світло», яка не тільки вразила знанням творчості Шевченка, а й неабияким спортивним завзяттям.

Ірина Ключковська підсумовує: «Для нас усіх важливо, щоб ми відкрилися до слова Шевченка, щоб відчули його серцем, душею і, що найважніше, — розумом. Тому ми однією з умов участі у цьому квесті поставили: читати «Кобзаря», читати поетичні та прозові твори і взагалі — дізнаватися про Шевченка. Хочу наголосити, що проект газети «День» «Неканонічний Шевченко» дає великі можливості тим, хто не в змозі мандрувати стежками Шевченка Україною, хто не може поїхати на його могилу, відвідати Національний музей Тараса Шевченка у Києві. Не біда! Все це можна знайти на сторінках «України Incognita». Важливо, щоб молоді люди доторкнулися до Шевченкових стежок — хоча б у віртуальному просторі, щоб вони зрозуміли, де саме виріс Шевченко в духовного пророка, де саме знайшли свою генезу «Великий льох», «Чигирин» і «Розрита могила», як сформувалася його антимосковська концепція... Отож наше основне завдання — заохочення молоді до глибин Шевченкової думки».

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: 
Рубрика: