За словами директора Центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, перший тест, а саме іноземну мову, склали 93% зареєстрованих абітурієнтів. Обробка результатів тестів вже почалася, а на персональних сторінках вони з’являтимуться вже з 18 червня. Порушень під час проведення тестів зафіксовано не було, але результати 130 випускників вже анульовано через користування забороненими пристроями зчитування інформації та мобільними телефонами. «Ми врахуємо цей недолік, — запевнив пан Лікарчук. — Під час проходження тестування з української мови та літератури ми плануємо збільшити кількість металошукачів майже вдвічі».
Серед надзвичайних подій Ігор Лікарчук виокремив затримання одного автобуса з абітурієнтами на блокпосту: «Транспорт, яким добиралися абітурієнти на тестування до Харкова, було затримано на блокпосту між Харківською і Донецькою областями — через проведення заходів АТО. На щастя, абітурієнтів протримали там лише 40 хвилин. За сприяння місцевої влади та керівництва Нацгвардії їх відпустили і всі змогли успішно скласти тести».
Щодо студентів із Криму, то серед 17 200 зареєстрованих станом на 3 березня перереєстрацію пройшли лише 676 осіб, але для них також були створені необхідні умови. «Ці абітурієнти проходили тестування у всіх областях України, — розповідає Ігор Лікарчук. — Найбільше, звичайно, у Херсонській та Київській областях. Для того, щоб усі абітурієнти могли потрапити на материкову Україну, «Укрзалізниця» надала їм додаткові можливості щодо придбання квитків на потяги».
Як відомо, абітурієнти Донецької та Луганської областей здають ЗНО лише у додаткову сесію. За словами Ігоря Лікарчука, якщо ситуація стабілізується до 1 липня, вони матимуть можливість скласти тести і у своїй області за бажанням.
За словами першого заступника міністра освіти і науки України Інни Совсун, абітурієнтам зі сходу та Криму забезпечать усі можливості для вступу. «Абітурієнти під час подання документів втрачають лише п’ять-шість днів. Це майже несуттєво. У нас виникали труднощі лише з проведенням творчих конкурсів, адже до їх початку абітурієнти можуть не мати на руках результатів цих тестів. Тому ми рекомендували вишам приймати документи для проходження творчих конкурсів навіть за відсутності певних балів ЗНО. Їх буде внесено у базу даних після конкурсу. Якщо студент не набере прохідний бал, результати конкурсу будуть анульовані».
Щодо змін до вступної кампанії, то цього року вона проходитиме протягом 20 днів, замість звичного місяця. Також новим керівництвом міністерства були внесені поправки до попередніх «Положень про проведення вступної кампанії 2014 р.» Зокрема продовжить функціонувати система «Конкурс». Для нарахування додаткових балів із переліку виключать категорію «особливі наукові надбання», оскільки відсутні чіткі положення зарахування до неї абітурієнтів. Також зменшиться кількість балів за атестат із 200 до 60. Враховуючи те, що тепер бал атестата майже відповідає кількості пільгових балів за перше місце на Всеукраїнській олімпіаді чи конкурсному захисті, ці бали також планують зменшити у майбутньому.