14 червня в Національному будинку органної і камерної музики меломани ознайомляться з першим виконанням невідомих широкій публіці творів улюбленого всіма «рудого священика» Антоніо Вівальді. Буде представлено шість концертів для двох скрипок із оркестром, серед яких кілька з відомого меломанам опусу № 3 «Гармонійне натхнення», що його ретельно вивчав Й.С. Бах. Також уперше в Києві прозвучить Концерт до-мажор, в якому збереглася власноручна віртуозна каденція Вівальді в партії 1 скрипки (унікальний випадок!) і концерт «Відлуння», — останній з написаних Вівальді скрипкових концертів — філософське осмислення пройденого життєвого шляху. Перша частина цього твору «зображує» зовнішній світ — Відлуння в природі і пов’язане зі світом природи куло образів: спів пташок, блискавки, біг звіра та інші символи, близькі «Порам року». Друга частина — Відлуння людської душі, внутрішній діалог людини із самою собою, дивовижної краси і наповненості дует двох скрипок. У третій частині Луни — імітація дії людини у світі, що деколи набуває гумористичного відтінку.
Виконуватимуть соло в концертах відомий у Києві диригент і скрипаль Ігор Андрієвський і Ніна Сиваченко.
21 червня готується прем’єра монументальної біблійної ораторії Антоніо Вівальді «Торжествуюча Юдиф, що здолала варвара Олоферна». Навіть досвідченим слухачам цей шедевр італійського композитора фактично незнайомий. «Торжествуюча Юдиф» — перша і єдина з чотирьох ораторій Вівальді, що дійшла до наших днів!
Твір написаний 1716 р. і присвячений перемозі Венеціанської Республіки над турками під час облоги острова Корфу, окупованого турецькими військами. «Торжествуюча Юдиф» — історія про молоду ветилуанську вдову Юдиф, що відрубала голову варварові Олофернові і цим самим врятувала своє місто від облоги. Сам композитор визначив жанр твору як «духовна військова ораторія».
З цікавих особливостей цієї ораторії — всі сольні партії, зокрема й непереможного полководця Ассирії Олоферна, євнуха Вагоя і первосвященика юдейського Озії написані для жіночого голосу. Пояснюється це просто — «Торжествуючу Юдиф» Вівальді написав для своїх вихованок з венеціанського притулку для дівчаток Ospedale della Pieta.
У концерті партію Юдиф виконає Ніна Харченко (мецо-сопрано), служниці Юдиф, Аври, — Ганна Лабуть (мецо-сопрано), Олоферна — Валентина Селезньова (мецо-сопрано), євнуха Вагоя — Олена Шиналь (сопрано), а первосвященика Озії — Ольга Бояринцева (мецо-сопрано).