Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Ми – перші паростки справжньої міліції»

Спецбатальйон «Чернігів» відбув на cхід. Перед тим — очистивши особовий склад від боягузів
13 червня, 2014 - 13:52
ПРО ВІДПРАВЛЕННЯ БАТАЛЬЙОНУ «ЧЕРНІГІВ» В ЗОНУ АТО ЙОГО ОСОБОВИЙ СКЛАД ТА КОМАНДИРИ ДІЗНАЛИСЯ МЕНШЕ НІЖ ЗА ДОБУ. ЗАСТУПНИК КОМАНДИРА ГОВОРИТЬ, ЩО БАТАЛЬЙОН ПОВНІСТЮ ЗАБЕЗПЕЧЕНИЙ БРОНЕЖИЛЕТАМИ, КУЛЕНЕПРОБИВНИМИ КАСКАМИ, РОЗВАНТАЖУВАЛЬНИМИ ЖИЛЕТАМИ, НОВОЮ КАМУФЛЯЖНОЮ ФОРМОЮ / ФОТО АВТОРА

Міліціонери захищатимуть територіальну цілісність України та підтримуватимуть громадський порядок на території Луганської області. Тривалість відрядження — 45 днів. Батальйон на сто відсотків укомплектовано із добровольців, майже половина бійців спецформування пройшла Майдан.

Новосформований підрозділ МВС України до служби заступив відносно нещодавно. Бійців у чорній формі із шевронами, на яких зображено герб легендарного чернігівського полковника Якова Лизогуба, городяни вперше побачили під час охорони громадського порядку 9 травня. Серед основних завдань батальйону — захист територіальної цілісності держави, робота зі знешкодження диверсантів та охорона громадського порядку. Із часу формування підрозділу вище міліцейське керівництво запланувало довести кількість добровольців до двохсот чоловік. Почалася копітка робота командирів із пошуку охочих служити. Таких виявилося чимало. Серед перших добровольців військові запасу, охоронці, спеціалісти різних галузей, усі — патріоти.

Спецпризначенець Віталій Задорожний із Козельця — професійний охоронець. Серед майданівського товариства мав прізвисько Вікінг. Чоловік переконаний, що цей підрозділ має поновити довіру людей до міліції. На плечах формування лежить ще й нелегка місія — боротьба з диверсантами на сході України.

Окремої уваги заслуговує командний склад батальйону. Командиром підрозділу було призначено Романа Феськіва, який донедавна був сотником 14-ї сотні майданівської Самооборони. «Посилений курс підготовки працівників новоствореного підрозділу міліції тривав майже місяць, — розповідає командир. — Треба враховувати й те, що в складі батальйону вистачає й таких, хто має досвід служби у військах спецпризначення. Тож загальна готовність особового складу доволі висока. Крім того, ніщо не заважає продовжувати навчання, підвищувати свій професіоналізм вже в процесі службової діяльності».

Заступник командира батальйону «Чернігів» Віталій Костюченко в минулому професійний військовий, дійсний член Національної спілки майстрів народного мистецтва, патріот, який також виборював свободу нашому народові на столичному Майдані.

«Із початку формування батальйону мені запропонували посаду заступника командира, я одразу почав залучати добровольців, — каже замкомбата. — Першими, хто вступив до лав батальйону, були хлопці із 14-ї та 38-ї сотень самооборони Майдану. Потім до нашого батальйону долучилися хлопці з чернігівської самооборони, «Правого сектору» і прості чернігівці, котрі виявили бажання захищати Батьківщину».

Серед добровольців є й колишні журналісти. Приміром, Андрій Кужель тривалий час працював у чернігівських інтернет-виданнях. До служби в батальйоні працював на «5-му каналі». Молодий чоловік певний час вагався, чи варто ставати до лав міліцейського батальйону, але згодом твердо для себе вирішив: Батьківщину треба захищати. Андрій заповнив анкету, пройшов лікарську комісію, склав присягу і одразу ж — на полігон. «У лавах батальйону я знайшов справжніх друзів, — каже Андрій Кужель. — А перед відправленням на схід пощастило побувати на найкрутішому весіллі. Мій побратим Павло одружився і поїхав захищати Батьківщину!»

Чернігівець Євген Руденок, як і більшість його колег, пройшов Майдан. «Вирішив вступити до батальйону з тих самих міркувань, що й решта хлопців: за мир треба боротися зі зброєю в руках, а міліцію оновлювати такими, як ми. Ми — перші паростки справжньої народної міліції, — каже Євген. — У цей нелегкий для України час ми мусимо їхати на схід. Звісно, я відчуваю певну тривогу, але страху немає. Ми довіряємо своїм командирам і, гадаю, повернемося не тільки цілими та неушкодженими».

Про відправлення батальйону «Чернігів» в зону АТО його особовий склад та командири дізналися менш ніж за добу. Батальйон «Чернігів» після отримання прямого наказу міністра МВС Арсена Авакова відбув на патрулювання в зону АТО. Відправляли батальйон поспіхом, без урочистостей. Планувалося, що на буремний схід поїде 107 бійців, утім, перед тим як вирушити, 21 міліціонер написав рапорти на звільнення. Дізнавшись про це, міністр Аваков одразу ж звільнив боягузів. «Були звільнені негайно. Вони прийшли не Україну захищати. Вони прийшли заробляти 4500 гривень на місяць. Такі собі — патріоти за гроші. Прочитав доповідну — стійке відчуття огиди. Може список «героїв» опублікувати?» — відреагував на подію Арсен Аваков. Нагадаємо, раніше Арсен Аваков звільнив вісім колишніх чернігівських «беркутівців», які відмовилися їхати в зону АТО.

Керівництво ж батальйону «Чернігів» називало своїх колишніх підлеглих дезертирами. «Це — саботаж, пряме невиконання наказу, — каже командир батальйону «Чернігів» Роман Фесіків. — Вони прийшли добровольцями, а виявляється, що просто хотіли заробляти гроші. Присягу на вірність українському народові, яку вони складали разом із усіма, ці люди порушили. Це два десятки дезертирів, яких треба судити!» — «Командир взводу Віталій Придатко особисто підбурював бійців не їхати, — коментує замкомбата. — Весь взвод прийшов на відправку в шортах і поводив себе демонстративно зневажливо. Боягузи!»

Віталій Костюченко також сказав, що батальйон повністю забезпечено бронежилетами, куленепробивними касками, розвантажувальними жилетами, новою камуфляжною формою. За його словами, з дня на день мають надійти нові бронежилети шостого класу захисту. Нині бійці батальйону «Чернігів» дислокуються на одній із баз в Приазов’ї. Після проходження додаткової підготовки бійців відправлять на Луганщину.

Нагадаємо, на півночі Луганської області дислокується Чернігівський батальйон територіальної оборони № 13. Він підпорядковується Південному оперативному командуванню ЗСУ. В цих районах нині відносно спокійно.

Віталій НАЗАРЕНКО, Чернігів
Газета: 
Рубрика: