Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Завалили» іноземну мову

Майже із 70 тисяч абітурієнтів правильні відповіді на усі запитання з англійської мови дали... 87
19 червня, 2014 - 13:21
«Завалили» іноземну мову
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Результати першого ЗНО з іноземної мови вже з’явилися на персональних сторінках абітурієнтів. За словами директора Центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, бали неприємно вражають.

«Ми приділили багато уваги саме цьому тестуванню, оскільки іноземна мова — це і цивілізаційний вибір України, і можливість доступу до новітніх технологій. Головний висновок, який ми робимо, — 2014 року майбутні абітурієнти не показали не те, що високого, а належного знання іноземних мов. Я підтверджу це фактами. Англійську мову складали 69,5 тисячі абітурієнтів. З них дали правильні відповіді на усі 56 питань лише 87 абітурієнтів (0,11% від загальної кількості). При цьому 11 тисяч не змогли відповісти правильно навіть на 10 запитань тесту і не набрали мінімальних 124 балів, а близько 100 осіб не відповіли правильно майже на жодне питання. При цьому рівень самого тесту був нижче середнього. Також дивує, що бланк  для написання творчої роботи 25% учасників залишили чистим».

Найкраще здали тестування у місті Києві. Серед 87 цьогорічних відмінників киян аж 24. Але, за словами Ігоря Лікарчука, жоден із них не представляє найбільш відомі освітні заклади. Другий результат показала Львівська область, там 20 лідерів. На третьому місці Хмельницька — 8 осіб. Далі Харківська — 6, Рівненська — 4, Сумська та Полтавська по 3. У Київській, Кіровоградській, Тернопільській, Херсонській, Чернівецькій областях немає жодного абітурієнта, який набрав 56 балів. Також серед лідерів цьогорічного ЗНО з англійської мови немає жодного випускника сільської школи, лише три навчалися у школах районного рівня.

Щодо інших іноземних мов, німецьку складало три тисячі осіб, з яких 11 отримали максимальну кількість балів. Тестування з французької та іспанської на «відмінно» не склав жоден студент, при тому, що спеціалізованих закладів з вивчення, до прикладу, французької мови у Києві понад десяток.

«Попереднє керівництво Міністерства освіти і науки багато говорило про реформи вивчення іноземних мов, — говорить Ігор Лікарчук. — Ввели вивчення іноземних мов з другого класу, другу іноземну мову з п’ятого класу. Ці реформи не відбулися. Результати цього року нічим не відрізняються від результатів інших років. Ми не в змозі забезпечити вивчення навіть однієї іноземної мови, тому не варто говорити про кілька».

Зазначимо, що результати надано без урахування Донецької та Луганської областей, абітурієнти з яких складатимуть тестування у додаткову сесію в інших областях України. Перереєстрацію для абітурієнтів продовжено до 20 червня. Але ті, що не матимуть змоги перереєструватися, будуть забезпечені можливістю вступу. Зокрема, для них можуть повернути іспити при університетах.

Олена БЕРЕЖНЮК
Газета: 
Рубрика: