24 червня захисник екс-прем’єра України Юлії Тимошенко Сергій Власенко отримав повний текст рішення Верховного Суду України про визнання її невинуватості в «газовій справі».
За словами Власенка, Верховний Суд дійшов висновку щодо відсутності у цій кримінальній справі злочинних дій. У рішенні суду, говорить захисник, наголошується: «Кабінет Міністрів України не наділений повноваженнями затверджувати директиви суб’єктам господарської діяльності. Тому надання прем’єр-міністром Юлією Тимошенко директив для делегації НАК «Нафтогаз України» на переговори, що стосуються укладання контрактів купівлі-продажу природного газу, не може розцінюватися як перевищення влади».
Нагадаємо, Верховний суд України ще 14 квітня закрив «газову справу» Тимошенко через відсутність події злочину.
Головне питання: чи позначиться це рішення на позиції України в Стокгольмі — юристи поки не коментують.
Цікаво, що напередодні цього позування Власенка на телекамери з «жирною крапкою» в «газовій справі», низка українські ЗМІ поширила заяву громадського активіста з досить неоднозначною репутацією Павла Нусса про те, що нібито на зустрічі в Нормандії президент РФ Володимир Путін у присутності канцлера ФРН Ангели Меркель запропонував Президентові України Петру Порошенку повернутися до газового контракту 2009 року, який підписала Тимошенко, в обмін на «сприяння мирній стабілізації напруження на Сході України». Нусс, посилаючись на джерела, повідомив, що нібито Порошенко категорично відмовився від такої пропозиції й навіть «розпорядився», щоб прем’єр-міністр Арсеній Яценюк не розглядав її в перспективі.
Нусс також повідомив, що в експертному середовищі обговорюється інсайд про те, що на рахунки Юлії Тимошенко вже припинено перерахування коштів (відкатів) від «Газпрому» за її контракт 2009 року. Розмір «відкату», за словами Нусса, становив приблизно від $150 млн до $300 млн. «Тобто вже сьогодні зв’язок між Путіним і Тимошенко перервано. Але контракт Тимошенко став важелем впливу Путіна на Україну, й за це має відповідати Тимошенко і юридично, і політично в контексті зради національних інтересів, — пише Нусс. — На мій погляд, її затримання й ув’язнення 2011 року були політично мотивованими іншим проросійським режимом. Але якщо цей механізм газового шантажу використовуватиметься у пошуках врегулювання ситуації й збереження сотень тисяч життів східних українців — Юлію Тимошенко слід притягнути до відповідальності, й цей крок може бути запропоновано в стінах ВР уже наступного скликання».