У житті не все виходить так, як хочеться. У дитинстві Ангела Меркель мріяла стати фігуристкою. В НДР, куди її шестимісячною батьки привезли з капіталістичного міста Гамбурга, цьому виду спорту приділялася велика увага, але чи то завзятості не вистачило, чи то таланту... У школі дівчинка була товариською, і зараз, уже очолюючи об’єднану Німеччину, вона не приховує, що тоді їй дуже хотілося стати піонеркою. Бажання, від якого її батько, пастор-лютеранин, не був у великому захваті.
Чотирнадцятилітнім підлітком Ангела перемогла на шкільній олімпіаді з російської мови. Її нагородили поїздкою до Москви. У той час, коли дівчатка з їх делегації вистоювали чергу перед мавзолеєм, Ангела прилаштувалася у щонайдовшу в своєму житті чергу в московському ГУМі, хотілося довідатися, що там «дають».
Тридцять п’ять років, які Меркель встигла прожити в НДР, не спотворили її уявлення про свободу. В молодості вона обрала фах фізика, щоб освоїти теорію відносності Ейнштейна, і скоріше за все, завдяки Ейнштейну, непомітно для себе зрозуміла відносність усіх догматичних ідеологій, що претендують на вічність. У листопаді 1989-го вона, вже доктор квантової фізики, як і сотні тисяч її співгромадян, без паспортного контролю пересікла західний кордон НДР. 155-кілометрова Берлінська стіна впала, Німеччина почала об’єднуватися.
Завдяки зв’язкам свого батька, Ангела Меркель швидко знайшла собі місце в лавах ХДС. Друзі до сьогодні дивуються цьому її рішенню. Багато хто вважав, що Ангела приєднається до «зелених». Але не все виходить так, як думається навіть хорошим друзям. І в особистому житті теж: пані Меркель виходила заміж двічі, дітей немає. Першому чоловікові після чотирьох років спільного життя вона залишила меблі, собі взяла пральну машину.
Багато сюжетів зі свого колишнього життя Ангела Меркель згадує з іронією, інколи при цьому трохи червоніючи. Наприклад, здаючи на права, вона «підмазала» інструкторові, який не допускав її до іспиту. Почала давати «на чай», і все пішло як по маслу: іспит склала без проблем...
У житті буває всяке. Ось і з гедеерівської «комсомолки» (з синім галстуком) вийшов канцлер Федеральної Республіки Німеччини. За опитуванням журналу Forbes, у рейтингу 100 найвпливовіших жінок світу пані Меркель уже не раз посідала перше місце.