Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Уряд намагається наповнити бюджет

...І планує скоротити перелік підприємств, що не підлягають приватизації, майже у п’ять разів
25 вересня, 2012 - 00:00

Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко під час зустрічі з президентом Чорноморського банку торгівлі та розвитку, йдеться у повідомленні інформаційного агентства «Українські Національні Новини». «У нас планується розгорнута програма приватизації. Я вніс на засідання уряду законопроект, яким передбачено суттєве скорочення переліку підприємств, заборонених до приватизації. Наприклад, їх було 1492, а залишиться 290», — зазначив Порошенко.

Перелік об’єктів, які не підлягають приватизації встановлює Законодавство України. Зокрема, значну частину таких об’єктів складають транспортні об’єкти, які можуть представляти інтерес для українських та закордонних інвесторів. Серед іншого, йдеться про порти, портову інфраструктуру, підприємства залізничного транспорту, дорожнє господарство.

Ярослав ЖАЛІЛО, перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень, кандидат економічних наук, заслужений економіст України:

Тут потрібно дивитися, які саме підприємства планується виставити на приватизацію. Їх не так вже багато лишилися, особливо тих, які були недопущені до приватизації. Якщо це підприємства, що належать до оборонно-промислового комплексу, то тут потрібно бути обережним... Щодо залізниці, то нещодавно лунали заяви, що залізниця не буде виставлена на приватизацію. Тут можлива приватизація якихось сегментів, які знаходяться в обслуговувачів...

Загалом, я вважаю, що за тих умов, які сьогодні склалися в Україні, ми можемо говорити, що виведення підприємств до приватної власності має розглядатися як підвищення ефективності їхнього використання, як запровадження конкуренції і, відповідно, підвищення якості тих послуг, що надаються. І тут посилюється роль економічних структур, як-то антимонопольних структур, структур контролю за захистом прав споживачів та інших для того, щоб новий власник не зловживав тими положеннями, які він отримав, особливо в таких специфічних секторах, як, наприклад, портове господарство, залізничне господарство тощо.

Зрозуміло, що ситуація з наповненням держбюджету — складна, і потрібно шукати якісь ресурси, які дозволять поліпшити цю ситуацію. Це, власне, і спонукає до активізації приватизації. Хоча мені здається, що в тих депресивних умовах, які сьогодні склалися в національній економіці, проводити приватизацію взагалі не дуже вигідно: вартість активів не висока, а бажаючих отримати ці підприємства багато. Таким чином держава може отримати не так багато грошей. Але знову ж таки, треба дивитися на кожний окремий випадок — про якого інвестора йдеться, що він пропонує, на яких умовах тощо.

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: