Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Благодійність для АТО – тепер без податків

Депутати ухвалили відповідний законопроект, на який волонтери чекали кілька місяців. Наступна вимога активістів — комплексний підхід до реформи благодійної сфери
4 вересня, 2014 - 11:25
Благодійність для АТО – тепер без податків
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Нарешті Верховна Рада України проголосувала за звільнення від оподаткування благодійників, що збирають кошти на потреби армії та проведення АТО. Законопроект було подано Президентом України 11 серпня, а волонтерські організації вимагали ухвалити таке рішення ще кілька місяців тому. Тепер купувати каски, бронежилети, медикаменти, продукти харчування, засоби гігієни за зібрані благодійні внески волонтери зможуть без сплати податку на доходи фізичних осіб. Якби закон не ухвалили, меценати військових мали б сплатити наприкінці року по 17% податку від зібраних сум.

У законопроекті йдеться, що від оподаткування звільняється благодійна допомога для військових на період проведення антитерористичної операції та після її завершення до 31 грудня, наступного за роком, у якому АТО завершено. Активісти, звісно ж, схвально оцінюють таке рішення, бо зараз кожна копійка — на вагу золота. І що більше коштів вдається залучити, то більш посильною є допомога для армії. Директор «Українського форуму благодійників» Анна Гулевська-Черниш разом із колегами вносили поправки до законопроекту Президента і тепер жінка розповідає, що саме волонтери ініціювали, щоб від оподаткування звільнялись і ті організації, які активно працювали під час подій на майдані Незалежності, а також під час протистоянь у Криму та Одесі.

«Тепер треба уважно стежити за тим, яким чином створюватиметься реєстр цих волонтерських організацій, — додає Анна Гулевська-Черниш. — Бо ще не вирішено, при якому органі влади цей реєстр працюватиме, хто туди потрапить, як це буде контролюватись. Розробити цей порядок дій доручено Кабінету Міністрів. Але головне, у чому ми розчаровані, що не вдалося вирішити проблему благодійності в Україні комплексно. Ми звертались до депутатів, уряду, Адміністрації Президента, щоб врешті провести реформу благодійності, бо ухвалений закон  — це лише точкова реакція. Крім учасників АТО є пенсіонери, інваліди, для яких соціальні виплати скорочуються. Сьогодні неоподаткований благодійний мінімум становить приблизно півтори тисячі на рік. Але це нонсенс, цю ставку треба збільшувати. Ми вписували такі зміни у законопроект, але чиновники не захотіли цим займатися».

А ще благодійники побоюються, щоб цей закон не став причиною для невдоволення у суспільстві. Анна пояснює, що тепер дозволяється проводити операції та реабілітацію для учасників АТО без оподаткування, а от інваліди чи онкохворі діти змушені сплачувати за такі ж самі послуги податки. «З одного боку зрозуміло, що зараз велика кількість людей цього потребує, але з другого — вводиться дискримінація суспільства, бо це теж громадяни України», — вважає Анна. Тому вимога комплексної реформи благодійної сфери лишається актуальною.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: