Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Навколо світу за декілька годин

У спорткомплексі «Олімпійський» відбувся вже 22-й Благодійний ярмарок від Міжнародного жіночого клубу Києва. Усі виручені кошти підуть на благодійність
9 грудня, 2014 - 12:29
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Понад 30 посольств взяли участь в акції. Із самого ранку в «Олімпійському» гомоніли люди, пахло прянощами, і вишикувались черги за екзотичними сувенірами.

Цього року в ярмарку вперше взяла участь Болгарія. Гостей пригощали баніцею — пирогами із бринзою і гарбузом, лютеницею — пастою з помідорів і перцю, варенням з троянд. Окраса стенду — гілка кизилу. У Болгарії кизил — символ стійкості, бо він дуже гнучкий.

Найдовша черга на ярмарку вишикувалася до ятки Чехії. Жінки купували вироби зі скла і біжутерію, чоловіки — пиво, сосиски та ковбаси. Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух розповів: «Давно беремо участь у благодійному базарі та були дуже успішні 2012 року — посіли четверте місце за кількістю зібраних коштів. Завжди ретельно готуємося до цієї події».

Біля стенду «Дня» — інформаційного партнеру заходу — теж весь день були черги. Купували листівки, фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка», іноземці оцінили «Україну Incognita. ТОП-25» англійською. Відвідувачка ярмарку Катерина Запорожець пізнала себе на одній зі світлин «Людей Майдану». На фото дівчина стоїть із плакатом «Россия для грустных». «Зараз не згадаю, звідки з’явилась ідея плаката, — зізнається Катерина. — Ми з друзями хотіли, щоб люди бачили це гасло і розуміли, що ми живемо в Україні та не хочемо рухатися до Росії. На фотографії ми стоїмо на Хрещатику. Того дня було перше віче на Майдані, і ми з друзями ходили по центру Києва з цим плакатом».

«Люди Майдану. Хроніка» вподобала і Шон Стікінгс із Клубу дружин послів. Пані Стікінгс керувала британською яткою поруч зі стендом «Дня». Британці запрошували гостей ярмарку на післяобідній чай із молоком. «Цей рік важкий, і багато людей потребують допомоги. Намагаємося зібрати якомога більше грошей», — розповіла Шон Стікінгс.

Ірак присвятив стенд дітям, які постраждали від бойових дій. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Ірак Шорш Халід Саід пояснив: «Цього року в Іраку через теракти з’явилося два мільйони внутрішніх біженців, серед них багато дітей. Тому привезли плакати, постери і календарі, які ілюструють таку проблему. На сході України також багато переселенців. Тож бажаю українцям миру і щастя у новому році».

Україна 15 років бере участь у ярмарку. Цього разу на українському стенді — кераміка, вишиванки з Полтави, розписаний текстиль. Поруч із українським прилавком стояла велика ятка Індонезії. Азійська країна настільки перейнялася нашими мелодіями, що хлопчина-індонезієць заспівав українською. «Це був експромт, і я дуже здивувалася, коли почула!» — усміхається працівник посольства Індонезії Кірана Хімаван.

Щорічний благодійний ярмарок від Міжнародного жіночого клубу Києва (IWCK) проходить у першу суботу грудня. «Тільки цього року зрозуміла, наскільки така акція єднає людей, — наголошує президент IWCK Елізабет Куркова. — Сама придбала традиційний різдвяний джем — він є тільки у британців, і прикраси для столу у німців».

Зібрані на заході кошти Міжнародний жіночий клуб Києва розподілить між кількома благодійними ініціативами. За словами голови благодійного комітету IWCK Наталії Мустафіної, після ярмарку підрахують виручені гроші, визначать максимальний розмір гранту і до кінця січня збиратимуть заявки для конкурсу. Свої проекти можуть подавати благодійні і громадські організації Київської області, які опікуються дітьми, інвалідами, літніми людьми, жінками і переселенцями із Криму і сходу.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: