Десять чоловік на п’ять селищ — і все народні майстри, — так кажуть про мешканців Республіки Латвія. Головний скарб цієї невеличкої прибалтійської країни — це не природні ресурси, не потужна промисловість, і навіть не архітектурні шедеври. Це — люди, що мешкають у крихітних містечках та селах, зберігають традиції народних ремесел та творчості, підтримують недоторканність рідної природи.
Мальовничий край «тисячі озер» — Латгалія. Він займає приблизно четверту частину країни і вважається територією містичною і загадковою. Саме тут знаходиться унікальне Чортове озеро, на берегах якого не працює техніка, а на людей чекають фантастичні видіння. До речі, саме Латгалію вважають одним із можливих праобразів легендарної Шамбали — світового центру творчої та наукової енергії. І місцеві мешканці, яким енергії не позичати, погоджуються — це точно подарунок із космосу! У Латгалії завжди пахне хлібом, трав’яним чаєм, рослинною фарбою для льняного, вручну витканого, одягу і свіжою гончарною глиною.
А є у Латвії міста, які цілком — із будинками та мешканцями — занесено до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО. Як, наприклад, містечко Кулдіга — дерев’яне диво, що ніби зійшло зі сторінок старовинної казки!
Чим пахнуть латвійські ремесла? Де чорти воду каламутять? Хто такі суйти і про що вони співають? Як посидіти в тюрмі за гроші і вийти із посмішкою на обличчі — про це та багато іншого — у суботу, 20 грудня о 13.50 на Першому Національному.