Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Корупції – ні!

Дніпропетровські волонтери вирішили взяти під контроль бюджетні мільйони
14 січня, 2015 - 11:43

На загальних зборах вони критикували Програму підтримки волонтерської діяльності, яка була прийнята на передноворічній сесії Дніпропетровської міськради. Програма, яка передбачає виділення з міського бюджету 4,2 мільйона гривень на 2015—2018 рр., викликала обурення у представників громадськості. Оскільки чиновники планували витратити гроші на проведення круглих столів, конференцій і семінарів, друкування і виготовлення рекламної продукції, створення сайту, а також на проведення фестивалю волонтерів, про який самі волонтери не просили. Саме тому громадські діячі Дніпропетровська вирішили провести збори в стінах міськради, куди запросили і чиновників. Людей прийшло багато — лише волонтерів і представників їх організацій було зареєстровано понад 80 осіб.

Як пояснили представники місцевої влади, при складанні програми вони керувалися якнайкращими почуттями і збиралися підтримати волонтерський рух, проте відповідно до Бюджетного кодексу будь-яке фінансування повинне йти через спеціальну програму. «Насправді дуже важко було її розробляти, і часу залишалося дуже мало. Не виходячи за межі законодавчого поля, ми її зробили. Якщо є якісь зауваження — поправимо. Ще що хочеться сказати: ми не планували їх красти або якось там освоювати... ці гроші освоюватимуться вами — волонтерами!» — сказав начальник управління внутрішньої політики Михайло Глікман.

Та все ж волонтери підозрюють, що програма в її нинішньому вигляді потенційно може створити великі можливості для корупції. Якби питання не набуло суспільного резонансу, невідомо чим усе це закінчилося, вважає волонтер Андрій Бут. Тим паче, що прецеденти є. Правоохоронні органи Дніпропетровська розслідують цілий ряд справ, пов’язаних з тіньовими схемами щодо витрачання бюджетних коштів. На думку відомого волонтера Юлії Сегеди, набагато доцільніше виділяти кошти з міського бюджету на проекти, які волонтери самостійно зможуть утілити в життя. Наприклад, на створення реабілітаційного центру для воїнів АТО і вимушених переселенців. «Така ідея може об’єднати волонтерів: і тих, хто займається біженцями, і тих, хто займається підтримкою солдатських сімей», — вважає вона. В цілому, гроші, які збирається виділити Дніпропетровська міськрада, вважає Ю.Сегеда, можна витратити ефективніше. «Хочу погодитися з тим, що бюджетні гроші і рух волонтерів узагалі несумісні, а фестиваль волонтерів за півмільйона гривень — це якийсь «совок», — сказав один із учасників зборів.

Волонтери зійшлися на думці, що бюджетні кошти повинні йти безпосередньо на фінансування соціальних ініціатив, а не на популяризацію волонтерської діяльності, в якій немає ніякої необхідності. У результаті було прийнято рішення про створення робочої групи з семи осіб, яка займеться розробкою проектів, на реалізацію яких доцільніше витратити кошти з міського бюджету. Тим паче, що сам бюджет на новий рік ще потрібно затвердити на найближчій сесії.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: