Організація ініціює створення державної програми, в рамках якої всіх охочих навчатимуть надавати першу медичну допомогу. У ситуації, яка нині склалася в Україні, ці знання є необхідними.
«Як колишній працівник медичної галузі, знаю, що коли людині правильно й вчасно надано першу допомогу, можна врятувати її життя або запобігти інвалідності. З початку анексії Криму і бойових дій на сході України, виникла необхідність надавати допомогу переселенцям. У березні ми звернулися до населення щодо навчання навичкам першої допомоги і догляду за пораненими в госпіталях. За цей період за шестигодинною програмою було підготовлено близько 50 тисяч населення, і близько 20 тисяч — за 12-годинною програмою. Безкоштовно, — розповідає президент Товариства Червоного Хреста України Іван УСІЧЕНКО. — На жаль, ми зіткнулися з фактом, коли дуже мало громадян України знають і вміють надавати першу допомогу постраждалим — не більш ніж 7%. Зараз ми внесли пропозицію уряду прийняти державну програму навчання населення навичкам першої допомоги, особливо водіїв всіх видів транспорту, працівників міліції, осіб, які працюють з людьми, і всіх охочих. Це дуже велике завдання, яке ми розпочали чотири роки тому.
Основне, за словами фахівців, — створити можливість тривалої допомоги та працювати на випередження. У випадку з трагедією, яка сталася минулими вихідними в Маріуполі, Червоний Хрест України так і спрацював: ще в грудні туди було доставлено гуманітарний вантаж.
— Ми орієнтувалися на те, що може бути загострення ситуації в напрямку Маріуполя, Бердянська, Миколаєва і Херсона, — організація тримає руку на пульсі й працює на попередження. Деякі питання ми намагаємося спрогнозувати чи підстрахуватися: в кожному населеному пункті в нас є локальна громада Червоного Хреста, зокрема Маріупольська міська організація, в якій вже півроку діє загін першої допомоги. У грудні було завезено достатню кількість ковдр, пічок-буржуйок та інших видів гуманітарної допомоги. Наші працівники розпочали допомагати з перших секунд після припинення обстрілу. Так само — в інших населених пунктах є склади із запасам, є групи людей, які можуть починати працювати з перших секунд, — сказав командир загону першої допомоги Національного комітету Червоного Хреста Тарас ЛОГІНОВ.
За словами співробітників Червоного Хреста України, зараз організації дуже потрібні волонтери на різних рівнях — і для надання першої допомоги постраждалим, і в госпіталях. Проблем багато, адже люди постійно потребують допомоги.
Ще одна добра новина: завдяки сприянню Міністерства надзвичайних ситуацій, Товариства Червоного Хреста німецький уряд надав допомогу переселенцям, які опинилися без даху над головою. Йдеться про модульні будиночки для проживання. Минулого тижня таке містечко було відкрито в Харківській області, в лютому планується відкриття в Дніпропетровській та Запорізькій областях.
— Майже 940 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Зараз розробляється програма адаптації та реінтеграції переміщених осіб. Передбачено для цього ряд заходів, зокрема це працевлаштування, забезпечення житлом. У ній буде задіяно багато органів центральної влади, а також місцева влада. Зараз програма адаптації опрацьовується центральними органами влади, — розповідає заступник начальника відділу організації соціального захисту внутрішньо переміщених осіб Мінсоцполітики Марина ВОРОНА.